olej na płycie, 40,5 x 32,5 cm, sygnowany p. "St. Kuskuwski 76", na odwrocie napisy: "1976", numer 183 na kółku, oraz wymiary.
Tadeusz Brzozowski w 1979 roku napisał: "Widok laserunku jakim obrazy Stanisława Kuskowskiego, który romantycznym światłem sekretne kolory Na nich rozpyla. Kreuje "Stimung". (z katalogu "Stanisław Kuskowski" Malarstwo, 1996 Nowy Targ)
KUSKOWSKI Stanisław Leon
Był absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie studiował w latach 1961-1967 u Zygmunta Radnickiego i Hanny Rudzkiej Cybisowej. Zamieszkał w Nowym Targu, tu tworzył i prowadził działalność pedagogiczną. W 1983 roku otrzymał nagrodę I stopnia w dziedzinie plastyki za twórczość artystyczną i działalność kulturalną w województwie nowosądeckim, co jest najlepszym dowodem jak bardzo był popularny i ceniony. Wielokrotnie wystawiał - miał ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych. Brał udział w licznych konkursach w kraju i za granicą, gdzie był równie wielokrotnie nagradzany. Jego prace znajdują się w Muzeum Narodowym w Krakowie, w Muzeach Okręgowych w Nowym Sączu i Koszalinie, w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, w Muzeum Towarzystwa "Zachęta" w Katowicach, Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, Ministere du Temps Libre w Bordeaux (Francja) w Biurach Wystaw Artystycznych w całym kraju, w kolekcjach instytucji i osób prywatnych w kraju i za granicą. W Nowym Targu działa Fundacja im. Stanislawa Kuskowskiego.