Olej, tektura; 37,5 x 46 cm Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_
Początkowo kształcił się w Szkole Rysunkowej w Warszawie. Naukę kontynuował w latach 1917-1919 u Kuturlina w Moskwie oraz w latach 1923-1926 w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u Karola Tichego i Władysława Skoczylasa. W 1926 r. pojechał do Paryża, gdzie tworzył i wystawiał. W 1932 r. otrzymał stypendium TZSP, które umożliwiło mu wyjazd do Włoch i dalszą naukę. Po powrocie do kraju zamieszkał w Warszawie. Był wielokrotnie nagradzany. Wystawiał głównie w warszawskiej "Zachęcie", łódzkiej Miejskiej Galerii Sztuki, krakowskim TPSP oraz w paryskiej galerii Au Sacre du Printemps. Był członkiem Stowarzyszenia Artystów Malarzy Pro Arte. Kontynuował tradycje Jana Stanisławskiego. Malował poprawne, dekoracyjne krajobrazy o przymglonej tonacji, w których często występują motywy architektoniczne. Interesował się również folklorem: malował typy ludowe oraz wnętrza chat wiejskich, łowickich, huculskich, podhalańskich, wileńskich, śląskich, krakowskich, w których z dokumentacyjną nieraz wiernością notował szczegóły etnograficzne. Rzadziej tworzył portrety i martwe natury. Podczas okupacji hitlerowskiej zarabiał handlując obrazami i ramami. Podczas powstania warszawskiego wiele jego prac uległo zniszczeniu.
DYBOWSKI Stanisław
Początkowo kształcił się w Szkole Rysunkowej w Warszawie. Naukę kontynuował w latach 1917-1919 u Kuturlina w Moskwie oraz w latach 1923-1926 w SSP w Warszawie u K. Tichego i W. Skoczylasa. W 1926r. pojechał do Paryża. W 1932r. otrzymał stypendium TZSP , które umożliwiło mu wyjazd do Włoch i dalszą naukę. Po powrocie do kraju zamieszkał w Warszawie. Był wielokrotnie nagradzany. Wystawiał głównie w TZSP w Warszawie oraz w Paryżu, Łodzi. Tematem jego prac były krajobrazy, portrety, kompozycje figuralne i martwe natury. Jego prace można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie i Krakowie oraz w Centralnej Składnicy Muzeum MkiS w Kozłówce.
Informacje dla kupujących:
Do każdego niesprzedanego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "POAUKCYJNE ZGŁOSZENIE KUPNA". Więcej informacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl