Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
CUKIER Stanisław | Droga krzyżowa I

Stanisław CUKIER (ur. 1954r.)

Droga krzyżowa I

brąz

Urodził się w 1954 r. w Zakpanem. W latach 1976-1981 studiował w ASP w Warszawie na Wydziale Rzeźby u profesorów S. Słoniny, T. Łodziany, O. Hansena, Z. Dembowskiej i P. Gawrona. W 1981r. nauczał w warszawskiej uczelni. Otrzymał dyplom za zespół plakiet i rzeźb pełno plastycznych pt. "Życiorys - Autoportret". W 1982 r. został członkiem Federation Internationale de la Medaille. W 1992 r. został nauczycielem rzeźby i rysunku w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a w 1994 r. dyrektorem tejże szkoły. Artysta nagradzany lub wyróżniany na licznych wystawach zagranicznych i krajowych, indywidualnych oraz zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą, m.in. W British Museum w Londynie, Muzeach Narodowych w Poznaniu, Warszawie, Krakowie oraz w Muzeum Sztuki Medalierskiej we.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
CUKIER Stanisław
Urodzony w 1954 roku w Zakopanem. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.
W latach 1976-1981 studiował w ASP w Warszawie u S. Słoniny, T. Łodziany, O. Hansena, Z. Dembowskiej i P. Gawrona. W latach 1981 – 1986 pracował jako wykładowca w warszawskiej ASP na Wydziale Rzeźby w katedrze medalierstwa i małej formy rzeźbiarskiej. Obecnie mieszka i pracuje w Zakopanem, gdzie uczy, jednocześnie będąc dyrektorem Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara. Otrzymał dyplom za zespół plakiet i rzeźb pełnoplastycznych pt. "Życiorys-Autoportret". Jego prace można oglądać m.in. w Britisch Museum w Londynie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Poznaniu oraz w Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl