olej/płótno, 130 x 100 cm sygn. p. d.: `S. Borysowski`
Absolwent krakowskiej ASP, gdzie uczył się u I. Pieńkowskiego i T. Axentowicza. Dyplom uzyskał w 1931 r. W latach 1934 - 35 kontynuował naukę w Paryżu pod okiem J. Pankiewicza. Po zakończeniu wojny objął Katedrę Malarstwa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykładał również w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Sopocie. Współtwórca "Grupy Toruńskiej". Swoją twórczość prezentował na 20 wystawach indywidualnych w kraju (m. in. w TPSP w Krakowie, IPS w Warszawie), przeglądach ogólnopolskich oraz grupowych, a także za granicą (Wenecja, Pittsburg, Paryż, Nowy Jork). Laureat wielu nagród, m. in. srebrnego medalu podczas wystawy "Sztuka i Technika" w Paryżu w 1937 r. oraz nagrody artystycznej miasta Torunia.
Profesor i kierownik Katedry Malarstwa, a następnie dziekan Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rektor PWSSP w Łodzi, dziekan i prodziekan PWSSP w Gdańsku. Dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego. Członek ZPAP. Założyciel "Grupy Toruńskiej".
Grafikę i malarstwo studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pod kierunkiem m.in. Teodora Axentowicza, Ignacego Pieńkowskiego, Władysława Jarockiego, a następnie we Włoszech i w filii krakowskiej ASP w Paryżu u Józefa Pankiewicza. Wśród osiągnięć Stanisława Borysowskiego wymienić można choćby udział w wystawie sztuki polskiej w Galerii Trietiakowskiej w Moskwie, Międzynarodowej Wystawie Malarstwa organizowanej przez Carnegie Institute w Pittsburgu, XIX Biennale w Wenecji (1934), Międzynarodowej wystawie sztuki i techniki w życiu współczesnym w Paryżu (1937), czy zdobycie srebrnego medalu na Światowej Wystawie w Nowym Jorku (1939). Uczestniczył w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wraz z Tymonem Niesiołowskim i Bronisławem Jamonttem należy do tych twórców, inspiratorów i patronów, którzy zadecydowali o kształcie toruńskiego środowiska artystycznego. Prowadząc od 1945 roku ponad czterdziestoletnią działalność dydaktyczną na uczelniach artystycznych w Toruniu, Łodzi i w Gdańsku wywarł silny wpływ na kolejne pokolenia grafików i malarzy.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów oferowanych na aukcji.
Formy zgłoszenia: Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl
Licytacja z Artinfo.pl:
W czasie aukcji kontaktujemy się na podany wcześniej numer telefonu i wspólnie licytujemy, relacjonując cały czas przebieg licytacji. Przyjmujemy także górne limity cen (informacje poufne), do poziomu których licytujemy w Państwa imieniu. Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Dodatkowo Artinfo.pl relacjonuje przebieg aukcji w Internecie - na żywo. Pozwala to śledzić realizację zgłoszonych zleceń. Dzięki zleceniom telefonicznym i relacji w Internecie nie jest konieczna obecność na sali!
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl