Porcelana, malatury naszkliwne, złocenia; wys.: Amor - 52 cm, Psyche - 55 cm Sygnowane: sygnatura rze¼biarza ryta w masie: R. Hölbe | Dresden Na podstawach sygnowane: Amor - kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze | naszkliwnie: 66. | wycisk w masie: 195 | 62 Psyche - kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze raz przekreślone kołem szlifierskim | naszkliwnie: 47. | wycisk w masie: 195 | 62 Stan zachowania: drobne wady fabryczne na podstawie pod figurą Psyche.
Rudolph Hölbe kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Lipsku (1868/69) i Dre¼nie (1869/70) oraz u J. Schillinga (1871-83). Rze¼bił postacie mitologiczne i historyczne, sceny rodzajowe. Był autorem m in. jednej z figur muz na fasadzie Teatru Dworskiego, grupy Sztuka nad głównym wejściem do Albertinum, figury Chrystusa w portalu kościoła Trynitarzy (1895) i wielu innych rze¼b architektonicznych i pomnikowych. Rze¼by na postumentach dekorowanych motylami. Psyche siedzi w gałęziach dębu z lirą na kolanach, trzymając na ręku motylka (symbol duszy). Amor siedzi w konarach kwitnącego drzewa. Odstawił lirę (z napisem Philomels - "śpiewak", może odnosić się do ptaków, np. drozda) i karmi pisklęta w gnie¼dzie.
HÖLBE Rudolph
Rudolph Hölbe kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Lipsku (1868/69) i Dreźnie (1869/70) oraz u J. Schillinga (1871-83). Rzeźbił postacie mitologiczne i historyczne, sceny rodzajowe. Był autorem m in. jednej z figur muz na fasadzie Teatru Dworskiego, grupy Sztuka nad głównym wejściem do Albertinum, figury Chrystusa w portalu kościoła Trynitarzy (1895) i wielu innych rzeźb architektonicznych i pomnikowych.
Rzeźby na postumentach dekorowanych motylami. Psyche siedzi w gałęziach dębu z lirą na kolanach, trzymając na ręku motylka (symbol duszy). Amor siedzi w konarach kwitnącego drzewa. Odstawił lirę (z napisem Philomels - „śpiewak”, może odnosić się do ptaków, np. drozda) i karmi pisklęta w gnieździe.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych.
Formy zgłoszenia: Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl