olej/papier, 59 x 41 cm sygnowany i datowany na odwrociu: `RÓŻA LITWA 2011`
Sztuka Róży Litwy zbudowana jest na czystej wody talencie. (...) Litwa operuje na poziomie delikatności niedostępnym dla większości malarzy mężczyzn. Używa niewielkich kameralnych formatów. Kolor gasi, gest ma subtelny i oszczędny, nastrój intymny. (...) Czuje się, że za tymi obrazami kryją się konkretne osoby i historie; artystka nie zdradza ich jednak, nie opowiada anegdot, nawet nie tytułuje prac. Jak sama mówi: `Wynika to ze strachu przed naruszeniem prywatności. To bardzo osobiste historie`. Jej narracja jest egzystencjalna; tu wszystko da się opowiedzieć bez słów, imion, przypadkowych okoliczności. (...) Delikatnymi środkami Litwa uzyskuje nieprzeciętną intensywność, siłę przekonywania; w to malarstwo się wierzy, a patrząc na kruchość malowanych przez artystkę ludzi - kręgowców, czuje się ciarki przechodzące po własnym kręgosłupie. (Stach Szabłowski, "Dziennik Gazeta Prawna", 2.01.2009)
Artystka w 2008 roku obroniła z wyróżnieniem rektorskim Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Aneksy do dyplomu wykonała w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej, pod kierunkiem prof. Mirosława Duchowskiego, oraz z rysunku, pod kierunkiem adiunkta Czesława Radzkiego. W 2007 roku projekt Litwy wygrał konkurs na mural przy stacji metra Centrum, praca została zrealizowana. Na przełomie 2008 i 2009 roku pierwszą wystawę indywidualną artystki pokazała warszawska galeria m2.
LITWA Róża
W 2008 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (pracownia prof. Jarosława Modzelewskiego). Aneksy do dyplomu wykonała w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem prof. Mirosława Duchowskiego oraz z rysunku pod kierunkiem adiunkta Czesława Radzkiego.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl