akryl, olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: RO (monogram wiązany);
na odwrocie opis autorski: ROMUALD ORAMUS / KATEDRA XIII / AKRYL/OLEJ / Romuald Oramus oraz 2008-11 / 100 x 100 cm.
Obraz wystawiany: 2012 - Trzy dekady, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie; 2013 - Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy; 2014 - Pałac Sztuki w Krakowie; 2014 - Romuald Oramus. Katedra; malarstwo 2007-2011, Galeria Pryzmat w Krakowie; 2016 - Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie (obraz reprodukowany w publikacjach towarzyszących wystawom).
Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1974-1979; dyplom zrealizował w pracowni prof. Adama Marczyńskiego wraz z graficznym aneksem w pracowni prof. Mieczysława Wejmana. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz grafiką warsztatową, pisze teksty o sztuce. Ostatnie ważniejsze wystawy: 2017 - Romuald Oramus, malarstwo, wystawa indywidualna Pawilon Józefa Czapskiego, Muzeum Narodowe w Krakowie; 2018 - Abstrakce.PL, Abstrakcja w malarstwie polskim, 1945-2017, Muzeum Sztuki w Ołomuńcu; 2019 - Oblicza Polski - oblicza Polaków, Pałac Prezydencki w Warszawie Zajmuje się malarstwem i scenografią. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Jako scenograf pracowała w Teatrze Narodowym, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Studio w Warszawie jako asystent scenografa. Pracował dla TVP1 w Teatrze Telewizji „Posprzątane”. Wykonał kilka scenografii do dyplomów magisterskich w Łódzkiej Szkole Filmowej i Katowickiej Szkole Filmowej. Autor scenografii do rozrywki Black Red White (Papaya Young Directors Awards) i Tender Metropolis Project. Wystawy i aukcje: Galeria Studio, Galeria Wozownia w Toruniu, Galeria 022, Galeria 101 Projekt. Tworzy surrealistyczne przestrzenie, w których osadza mniej lub bardziej abstrakcyjne twory, niekiedy bioniczne, inne sztuczne. W tych wyimaginowanych pejzażach, pozornie bez życia, toczy się gra o byt i dominację. Stonowane, pastelowe kolory kontrastują z rytmicznymi uderzeniami czerni lub czerwieni. Wprowadzają w nastrój wyciszenia, pozornego spokoju. (źródło: natjot.com)
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl