Olej, płótno; 107 x 69,6 cm Sygnowany na odwrocie olejem П.Сергіевіч / 1936
Piotr Sergiewicz malarz pochodzenia białoruskiego. W 1924 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Większość życia spędził w Wilnie. W l. 1930-60 malował głównie monumentalne kompozycje historyczno-romantyczne, nie ulegając powszechnemu trendowi socrealizmu w sztuce. Znany jest przede wszystkim jako portrecista, choć malował także pejzaże. Wykonał wiele portretów środowiska inteligencji wileńskiej, mężczyzn, kobiet, osób mu bliskich, w tym często swojej żony jak też ekspresyjne szkice węglem i sangwiną współczesnych mu ludzi. Malarstwo jego cechuje harmonijny, spokojny zestaw barw o przyciemnionych nieco tonach. Cieszył się pozytywną krytyką artystyczną a w indeksach malarstwa określany jest jako malarz profesjonalny. Prace jego znajdują się w Muzeum Sztuki w Wilnie oraz w Muzeum Narodowym w Mińsku. W 2000 odbyła się retrospektywna wystawa prac artysty w Muzeum Sztuki w Mińsku. Portret przedstawia kobietę we wzorzystej sukni, w perłowych kolczykach oprawionych w złoto z wachlarzem w lewej ręce, siedzącą w krześle, na gładkim, neutralnym tle.
SERGIEWICZ Piotr
Piotr Sergiewicz malarz pochodzenia białoruskiego. W 1924 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Większość życia spędził w Wilnie. W l. 1930-60 malował głównie monumentalne kompozycje historyczno-romantyczne, nie ulegając powszechnemu trendowi socrealizmu w sztuce. Znany jest przede wszystkim jako portrecista, choć malował także pejzaże. Wykonał wiele portretów środowiska inteligencji wileńskiej, mężczyzn, kobiet, osób mu bliskich, w tym często swojej żony jak też ekspresyjne szkice węglem i sangwiną współczesnych mu ludzi. Malarstwo jego cechuje harmonijny, spokojny zestaw barw o przyciemnionych nieco tonach. Cieszył się pozytywną krytyką artystyczną a w indeksach malarstwa określany jest jako malarz profesjonalny. Prace jego znajdują się w Muzeum Sztuki w Wilnie oraz w Muzeum Narodowym w Mińsku. W 2000 odbyła się retrospektywna wystawa prac artysty w Muzeum Sztuki w Mińsku.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl