akryl, papier; 59 x 42 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: BOGUSŁAWSKI 11/12.
Malarz, autor profetycznych wizji zwielokrotnionych wnętrz. W czasach gdy Piotr Bogusławski malował swe poliptyki składające się z małych kwadratów, dzielących przestrzeń obrazu na niewielkie wnętrza, nikt nie słyszał o możliwości śledzenia symultanicznego setek pomieszczeń przez miniaturowe kamery wbudowane w ekrany komputerów. Nie przewidywał podglądania w ten sposób pracowników siedzących w swych miniaturowych boksach we wnętrzach biur wielkich korporacji. Dzielenie ekranów monitorów na wiele jednocześnie oglądanych ujęć filmowanych z dziesiątków kamer też nie było znane. Te możliwości pojawiły się dużo później. Obrazy Bogusławskiego interpretowano raczej jako wyraz obawy przed uwięzieniem w blokach z wielkiej płyty, samotnością w bezosobowych wnętrzach lokali mieszkalnych w blokowiskach. Mówiono o futurystycznej wizji mieszkań - cel więziennych. Później malarz przeciwstawił tej wizji pokawałkowanej architektury fragmenty natury, takiej, jaką widzimy przez okna naszych mieszkań. Teraz, gdy byle ochroniarz widzi w swej budce na ekranie monitora podzielonego na kwadraty ujęć z różnych kamer niewyraźne pokawałkowane obrazy, rozumiemy, jak celna i zarazem efektowna była to i jest nadal koncepcja malarstwa. Malarz urodził się w Warszawie w 1941 roku. Studiował malarstwo w ASP w Warszawie w latach 1960-1967. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni Jana Cybisa. W 1975 roku podjął pracę na Akademii. W latach 1987-1990 był prodziekanem Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Przez wiele lat prowadził na tym Wydziale pracownię malarstwa. Profesor zwyczajny.
BOGUSŁAWSKI Piotr
W latach 1960-76 studiował w warszawskiej ASP u profesorów Stanisława Szczepańskiego, Aleksandra Rafałowskiego, Andrzeja Jurkiewicz, Jana Cybisa (u tego ostatniego otzrymał dyplom z wyróżnieniem). Od 1975r. jest nauczycielem akademickim a ASP w Warszawie, obecnie - profesorem tej uczelni. Był prodziekanem Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, teraz jest kierownikiem Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego na tym wydziale. Od 1967r. brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Swe prace prezentował na kilkudziesieciu wystawach indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i kolekcjach prywatnych kolekcjonerów.
Informacje dla kupujących:
Aukcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl