akryl/karton, płyta 62 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Peter Sedgley 1983.', opisany l.d.: ' "fugitive circles"'
opisany na odwrociu: ' 'FUGITIVE | CIRCLES' | 62 cm x 62 cms.'
POCHODZENIE:
- kolekcja prywatna, Polska
Pulsujące, wciągające rytmiką i wewnętrznym blaskiem koła Petera Sedgleya to jeden z kanonicznych artefaktów ikonosfery swingującego Londynu lat 60. W połowie wspomnianej dekady stały się już na tyle rozpoznawalne, że Michelangelo Antonioni, wybitny włoski reżyser, wykorzystał jego "Koło II" z 1965 roku w kultowym już dziś filmie "Powiększenie" - praca zawisła na ścianie pracowni Thomasa, głównego bohatera produkcji. Peter Sedgley jest brytyjskim, bardzo znanym i popularnym twórcą op-artu, który w swoich realizacjach wielokrotnie używał również elementów kinetycznych i efektów świetlnych, niejako ożywiających jego kompozycje. W latach 1944-46 studiował architekturę na Brixton Technical School, jednak już wówczas zdecydował się na karierę artysty wizualnego. W połowie lat 60. miał już za sobą kilka wystaw w prestiżowej londyńskiej McRoberts and Tunnard Gallery, która wystawiała takich artystów jak Grupa Zero czy Lucio Fontana, oraz w nowojorskiej Wise Gallery. W 1966 roku zdobył główną nagrodę na biennale w Tokio, a od początku lat 70. na stałe wystawiał w Niemczech, gdzie zrealizował m.in. instalację audiowizualną na festiwal muzyczny w Donaueschingen. W 1973 roku miał retrospektywną wystawę w Ikon Gallery w Birmingham. Wystawiał również w Redfern Gallery oraz został włączony do reprezentacji londyńskiej sceny artystycznej lat 60. na wystawie, która odbyła się w 1993 roku w Barbican Art Gallery. Jego prace znajdują się w kolekcjach takich instytucji jak Berlinische Galerie w Berlinie, Fundacja Gulbenkiana w Lizbonie, Neuberger Museum of Art W Nowym Jorku czy Tate Gallery w Londynie.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl