akryl, szablon/płótno, 40 x 40 cm sygnowany i datowany na odwrociu: `2008 | FUSS`
Na początku stycznia 2008 roku przy stacji Gdynia-Redłowo pojawiły się dwa billboardy projektu Petera Fussa. Proste, graficzne, z białymi napisami na czarnym tle, mające w sobie duży ładunek pozytywnego przekazu, przede wszystkim przez użycie prostych słów oznaczających miłość i pokój. Te słowa zapisane są w języku arabskim, a minimalistyczna forma plakatu akcentuje ich piękny zapis, niezwykłą dla naszej kultury dekoracyjną typologię. Wśród nich znalazł się: "This means peace". Projekty te zostały również przeniesione przez artystę na płótna. Wizualnie prace można osadzić w kontekście minimalizmu i konceptualizmu, są jednak pracami politycznymi, interwencyjnymi, ulicznymi. Peter Fuss to pseudonim polskiego artysty wizualnego, którego twórczość zaliczana jest do street artu. Fuss działa głównie w Trójmieście, zaklejając billboardy reklamowe swoimi czarno-białymi plakatami, często komentującymi aktualne wydarzenia polityczne. Ze względu na nielegalny charakter swej działalności, celowo nie ujawnia swoich danych personalnych. Jego pierwszy plakat umieszczony w przestrzeni miejskiej w maju 2006 przedstawiał sylwetki papieży Jana Pawła II (przekreśloną) i Benedykta XVI. Cykle obrazów o podobnej tematyce: "Everyday I am" oraz "Sometimes I feel ashamed to be Polish" publikuje też na swojej stronie internetowej.
To pseudonim polskiego artysty wizualnego, którego twórczość zaliczana jest do street artu. Peter Fuss działa głównie w Trójmieście, zaklejając billboardy reklamowe swoimi czarno-białymi plakatami, często komentującymi aktualne wydarzenia polityczne. Ze względu na nielegalny charakter swej działalności celowo nie ujawnia swoich danych personalnych. Jego pierwszy plakat umieszczony w przestrzeni miejskiej w maju 2006 przedstawiał sylwetki papieży Jana Pawła II (przekreśloną) i Benedykta XVI. Cykle obrazów o podobnej tematyce: "Everyday I am" oraz "Sometimes I feel ashamed to be Polish" publikuje też na swojej stronie internetowej. 25 stycznia 2007 w Galerii Scena w Koszalinie otwarta została wystawa Fussa zatytułowana "Jesus Christ king of Poland", na którą składały się zrzuty ekranów z forów internetowych (m.in. konserwatywnego pisma "Fronda"), zawierających między innymi wypowiedzi o charakterze antysemickim i rasistowskim. Wystawie towarzyszył plakat (umieszczony nielegalnie na jednym z miejskich billboardów) z napisem "Żydzi won z katolickiego kraju", przedstawiający twarze kilkudziesięciu osób, którym na publikowanych w internecie listach przypisuje się żydowskie pochodzenie. Plakat był przyczyną zamknięcia wystawy przez prokuraturę następnego dnia po jej otwarciu.
FUSS Peter (pseud.)
Peter Fuss – pseudonim polskiego artysty wizualnego, którego twórczość zaliczana jest do street artu.
Peter Fuss działa głównie w Trójmieście, zaklejając billboardy reklamowe swoimi czarno-białymi plakatami, często komentującymi aktualne wydarzenia polityczne. Ze względu na nielegalny charakter swej działalności celowo nie ujawnia swoich danych personalnych. Jego pierwszy plakat umieszczony w przestrzeni miejskiej w maju 2006 przedstawiał sylwetki papieży Jana Pawła II (przekreśloną) i Benedykta XVI.
Cykle obrazów o podobnej tematyce: everyday I am oraz sometimes I feel ashamed to be Polish publikuje też na swojej stronie internetowej.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl