2004/2005 odbitka żelatynowo-srebrowa, 26 × 33 cm (28,4 × 38,2 cm), sygn., dat. i opis na odwrocie oraz na przodzie passe-partout nakład: 7/7 + 2 a.p.
Na tle innych wątków twórczych Żaka Bliski znajomy jest narracją o charakterze zdecydowanie osobistym. Cykl jest serią podwójnych autoportretów będących metaforyczną opowieścią o spotkaniach z samym sobą. Artysta wykonał fotomontaże tradycyjną metodą, bez pomocy narzędzi cyfrowych, wykorzystując odbicie lustrzane. Tłumaczy, że "w praktyce te dwie postaci, te dwa zachowania dzieliło parę sekund odległości. Doświadczyłem tego, że granica między tym, że tu jestem prawdziwy, a tu w odbiciu, się zaciera. Ten cykl jest wizualizacją tego, co się dzieje we wnętrzu człowieka, opowieścią o doświadczeniu jakiejś niezgody na samego siebie w różnych wymiarach". Wystawiana wielokrotnie w kraju i za granicą. Publikacje: Światłoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie (Muzeum Narodowe, 2009); Adam Mazur, Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku (Karakter, 2012). Inna odbitka tej pracy znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.
ŻAK Paweł
Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną o charakterze symbolicznym. Wiele jego prac powstało przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki. Studiował nauki społeczne na UW. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Doktor fotografii. Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa UW i w Wyższym Studium Fotografii ZPAF. Członek ZPAF. Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest, Vevey, Szwajcaria (1998). Najbardziej znane serie jego prac to Opowieści, bez tytułu - fotografie martwych natur i kwiatów, cykl autoportretów Bliski znajomy oraz Słodki poniedziałek i inne martwe natury. Uczestnik licznych wystawach zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in na festiwalu w Arles (2004). Prace w kolekcjach: Bibliotheque Nationale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl