kolaż-fotografia, papier, tusz, ołówek, 42 x 29,5 cm, sygn. p.d.: Paweł Wocial 2013
Artysta zajmuje się obiektami rze¼biarskimi, instalacjami w przestrzeni publicznej, rysunkiem i video. W 2003 r. ukończył Wydział Rze¼by na ASP w Poznaniu. Dyplom w pracowni prof. W. Kujawskiego, praca teoretyczna pod kierunkiem prof. A. Kempińskiej. W latach 2003 - 2009 realizował projekty w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jeden z nich, "Spirit of Ecstasy" (naturalnej wielkości Rolls-Royce zbudowany z 600 kg zabawek "made in China") stał się jednym z ważniejszych projektów w programie fundacji Grażyny Kulczyk, Art Stations Foundation. Współpracował również z M. Kurakiem. W 2009 r. przeniósł się do Londynu, gdzie poszerzył swoje pole działania o design. Jego prace prezentowane były m. in. w Centrum Sztuki i Technologii w niemieckim Karlsruhe, galerii UNIT 24 w Londynie, na Paris Fashion Week 2011 a także w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, BWA w Zielonej Górze, krakowskim Bunkrze Sztuki czy podczas festiwalu "Rozdroża wolności" w Gdańsku. Instalacja "Look at me" stała się inspiracją i głównym motywem wiosenno-letniej kolekcji M. Zienia na 2012 r. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Austrii, Niemczech i Polsce. Od 2012 mieszka w Warszawie.
Ukończył Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych (obecnie: Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.
Rzeźbiarz, projektant i scenograf, twórca instalacji, obiektów, wideo oraz teledysków. Jego prace było prezentowane m. in. w Monako, Londynie, Wenecji, Berlinie, Paryżu, Kopenhadze, Amsterdamie czy Wiedniu.
Zrealizował kilkadziesiąt międzynarodowych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych z artystami takimi jak: Marina Abramović, Magdalena Abakanowicz. Banksy, Peter Weibel, David Černý, Berlinde De Bruyckere, Tracey Emin, Erwin Wurm, Li Hui czy Franz Ackermann.
Jego prace były prezentowane m. in. na Contemporary Venice w Wenecji, na Watou Art Festival w Belgii, na NordArt w Niemczech, podczas Paris Fashion Week, w WUK w Wiedniu, w ZKM | Center for Art and Media w Karlsruhe w Niemczech (rzeźba zrealizowana przy wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk), w CK ZAMEK w Poznaniu, w Bunkrze Sztuki w Krakowie czy w BWA Zielona Góra.
Prace Wociala znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach m. in. w Monako, USA, Francji, Włoszech, Austrii, Niemczech, Australii, Wielkiej Brytanii i Holandii.
Od 2016 roku Paweł Wocial i dr Kamila Tuszyńska stanowią niezależny art kolektyw Wocial-Tuszyńska i tworzą rzeźby, obiekty, instalacje, rysunki oraz wideo. Ich pierwsza wspólna praca, rzeźba 2 Lights, była prezentowana na międzynarodowych targach sztuki Art Market Budapest 2016, a ich pierwsza wspólna wystawa indywidualna miała miejsce w Monako, w Monte Carlo.