Z serii E-słodowy, Bez tytułu, ed. 1/4 + 2 AP, 2012 r.
wydruk archiwalny/dibond, 40 x 50 cm (w świetle passe-partout)
Przez 24 lata Adam Słodowy uczył Polaków jak zrobić́ coś samemu. "DIY“ (do it yourself) przyszło później, z transformacją, globalizacją i Internetem. Po cyklu Gamers i Salach treningowych, w których Bownik fotografował graczy gier komputerowych i ich naturalne środowisko przychodzi czas na podsumowujący i zamykający całość́ projekt E-słodowy czyli ukłon w stronę̨ zindywidualizowanej praktyki wytwarzania przedmiotów służą̨ cnych usprawnieniu codziennej e-sportowej aktywności. Bownik zauważa nie tylko nonsensowność́ sytuacji, w której dla komfortu uczestnictwa w wirtualnej rzeczywistości muszą być́ spełnione rzeczywiste warunki dyktowane realnością̨ i namacalnością̨ potrzeb ludzkiego ciała (a przede wszystkim jego wygodą), ale podziwia spersonalizowany dziejowych obiektów. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Fotografia i Multimedia), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008). Studiował również filozofię. Pracuje rozwijanymi czasami przez kilka lat cyklami fotograficznymi wykorzystując żmudne i wymagające technologie. Mimo tego, że niektóre z jego prac mogą być odczytywane jako ciekawe studium antropologiczne, w jego pracy bardzo ważnym obszarem jest semantyka obrazu czy odniesienia do doświadczeń fotografii historycznej. Bownik żyje i pracuje w Warszawie.
BOWNIK Paweł
Mieszka i pracuje w Warszawie. W swoich projektach zajmuje się oddziaływaniem zjawisk technologicznych na codzienne życie. Rejestruje zmiany otoczenia wynikające z użytkowania sprzętu elektronicznego jak i prywatne konstrukcje będące przejawem potrzeb zachowania elektronicznej aktywnosci. Dokumentuje i rekonstruuje “e-środowisko”, jego wpływ i odbicia cywilizacyjne, nie mieszczące się w wyobrażeniu o nowoczesności i aseptyczności użytkowej przestrzeni elektronicznej.
1996 - 1998 studia na Wydziale Filozofii i Socjoligii UMCS w Lublinie
1998 - 2005 studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu
2004 - 2008 współtworzenie kolektywu Ikoon
od 2008 współpraca artystyczna z Marcelina Gunią
2008 stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl