Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
BOWNIK Paweł | Disassembly, ed. 6/8 + 2AP, 2012 r.

Paweł BOWNIK (ur. 1977)

Disassembly, ed. 6/8 + 2AP, 2012 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny naklejony na dibond, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"DISASSEMBLY" | 2AP+6/8 2012 | Bownik'

LITERATURA:
- "Emahomagazine", 2013
- "Szum", 3/2013, (okładka)
- "Unseen Magazine Issue #2" / Issue 2, 2015
- 9 Biennale Fotografii "Eksploracje", katalog wystawy, Poznań 2015

"Bownik, układający kwiatowe kompozycje, jest niewiarygodnie sztuczny, zaskakująco piękny i uwodzicielski. Nie trzeba wcale znać historii fotografii kwiatów od Atkins, Blossfeldta, Alvareza Bravo po Sudka, Arakiego i Kannisto, żeby cieszyć oko tymi obrazami, ale jeśli już ktoś tę historię zna, to z obcowania z fotografiami Bownika będzie miał
przyjemność podwójną, nie tylko zmysłową, ale też - by tak rzec - intelektualną. Jeśli dziś nie można - bez ryzyka taniego sentymentalizmu i pustki dekoracyjności - fotografować, ot tak sobie, kwiaty, to można zawsze z tą przemożną tradycją i własną niemożnością zagrać - zdaje się mówić Bownik (…). Jednak Bownik dystansuje się od modnych co najmniej od lat 70. pastiszowych powtórzeń i pragnie uniknąć za wszelką cenę łatwizny inscenizacji, a więc utrudnia, komplikuje, przemieszcza, do tego stopnia zacierając ślady, że w wielu wypadkach bez pomocy autora widz nie jest w stanie odnaleźć ukrytych referencji. Może to i dobrze. W ten sposób zmuszony jest poddać się i podziwiać formę lub stworzyć własne, nietrafne i niepoprawne interpretacje".
Adam Mazur, Każda imitacja zawodzi, "Szum" nr 3/2013, s. 118

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Fotografia i Multimedia), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008). Studiował również filozofię. Pracuje rozwijanymi czasami przez kilka lat cyklami fotograficznymi wykorzystując żmudne i wymagające technologie. Mimo tego, że niektóre z jego prac mogą być odczytywane jako ciekawe studium antropologiczne, w jego pracy bardzo ważnym obszarem jest semantyka obrazu czy odniesienia do doświadczeń fotografii historycznej. Bownik żyje i pracuje w Warszawie.

PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
BOWNIK Paweł
Mieszka i pracuje w Warszawie. W swoich projektach zajmuje się oddziaływaniem zjawisk technologicznych na codzienne życie. Rejestruje zmiany otoczenia wynikające z użytkowania sprzętu elektronicznego jak i prywatne konstrukcje będące przejawem potrzeb zachowania elektronicznej aktywnosci. Dokumentuje i rekonstruuje “e-środowisko”, jego wpływ i odbicia cywilizacyjne, nie mieszczące się w wyobrażeniu o nowoczesności i aseptyczności użytkowej przestrzeni elektronicznej.

1996 - 1998 studia na Wydziale Filozofii i Socjoligii UMCS w Lublinie
1998 - 2005 studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu
2004 - 2008 współtworzenie kolektywu Ikoon
od 2008 współpraca artystyczna z Marcelina Gunią
2008 stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl