litografia barwna/papier, 65 x 50 cm sygnowany l.d.: `36/125`, p.d.: `O. Zadkine`
Estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Urodził się w Witebsku w rodzinie szkocko-żydowskiej. Uczył się w Anglii, gdzie wysłali go rodzice. Malarstwo studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Sutherland, a później w Londynie. Na wystawie w British Museum po raz pierwszy zapoznał się ze współczesną rzeźbą, wtedy też zaczął tworzyć własne prace rzeźbiarskie. Po przyjeździe do Paryża studiował w Nationale des Beaux-Arts. Wystawiał na Salon d`Automne i w Salon des Indépendants. Jego dorobek opiewa na ponad 400 rzeźb oraz kilka tysięcy rysunków, akwarel oraz grafik. Wystawiał wiele we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii a nawet Japonii. Rzeźby tworzył głównie z metalu i drewna. Dużo w jego stylu uległo zmianie po drugiej wojnie światowej, kiedy to zacżął stosować formy wzorowane na stylu barokowym; rzeźba "Orfeusz" z tego okresu została zakupiona przez Rząd Francjii do Małego Pałacu, gdzie można ją podziwiać. W roku 1962 odbyła się w Paryżu pierwsza wystawa tkanin jego autorstwa.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:aukcje@artinfo.pl