litografia barwna/papier, 26,5 x 42 cm (zadruk) sygnowany, datowany i opisany na kamieniu l.d.: 'Odo Dobrowolski | 915 Lwów' Praca pochodzi z teki "Lwów", wydanej w latach 1914-15, zawierającej 10 litografii
Wybitnie uzdolniony, aczkolwiek niedoceniony malarz lwowski. Studia plastyczne rozpoczął w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prawdopodobnie jako wolny słuchacz. W latach 1908-1910 przebywał w Paryżu, pod opieką Jana Styki. Stamtąd przeniósł się na krótko do Monachium. Po powrocie do kraju zamieszkał we Lwowie. Tam wykonał w technice olejnej duże malowidło dekoracyjne do wnętrza cukierni Gabrieli Zapolskiej "Dworek" we Lwowie, przedstawiające dwór miejski. W 1912 brał udział w wystawie szkiców lwowskiego Koła Literacko-Artystycznego. W 1914 wydał cykl autolitografii barwnych "Lwów", zawierających widoki miasta. W czerwcu 1915 wyjechał do Rosji. Pozostawił po sobie znaczną ilość prac, przede wszystkim niewielkich formatów akwarele, gwasze, pastele oraz szkice tuszem. Są to głównie pejzaże z motywami architektury, bardzo nastrojowe, nierzadko o wymowie symbolicznej. Do takich należą prace z okresu pobytu w Paryżu, np. St. Chapelle, Nôtre Dame, Wieża Eiffla, widoki znad Sekwany. Prace Dobrowolskiego znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie, Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Lwowskiej Galerii Obrazów.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Do gimnazjum uczęszczał we Lwowie. Studia plastyczne odbywał początkowo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prawdopodobnie jako wolny słuchacz, następnie, w latach 1908-09, przebywał w Paryżu korzystając tam z opieki Jana Styki. Po przelotnym pobycie w Monachium osiadł we Lwowie. W 1915 wyjechał do Rosji. Pozostawił po sobie znaczną ilość prac, przede wszystkim akwarel niewielkich rozmiarów, gwaszy, pasteli, szkiców tuszem. Są to głównie pejzaże z motywami architektury. W 1912 brał udział w wystawie szkiców Koła Literacko-Artystycznego we Lwowie. Wydał cykl autolitografii barwnych "Lwów".
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl