Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
SZCZYPIŃSKI Mateusz | Zestaw trzech kolaży cyfrowych: Małżeński rachunek sumienia, Rezerwat ruin, Metamorfozy, ed. 1/5, 2018 r.

Mateusz SZCZYPIŃSKI (ur. 1984, Piekary Śląskie)

Zestaw trzech kolaży cyfrowych: Małżeński rachunek sumienia, Rezerwat ruin, Metamorfozy, ed. 1/5, 2018 r.

kolaż cyfrowy/papier, 29,7 x 21 cm (wymiary każdej pracy w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej pracy: 'MS | 2019 | Mateusz | Szczypiński | edycja 1/5’

Obrazy Mateusza Szczypińskiego zbudowane są na równych prawach. Artysta zawłaszcza gotowy materiał estetyczny umieszczając go w zupełnie nowym kontekście przypisując mu odmienne znaczenie. W jego praktyce artystycznej nie chodzi tylko o wykorzystanie atrakcyjnych materiałów, jako pewnej propozycji formalnej, pozwalającego mu zaprzeczyć ich pierwotnej funkcji. Szczypińskiemu bliska jest postawa artystów działających na początku XX wieku, którzy to w swoich poszukiwaniach stawiali pytania o obecność rzeczy w obrazie, o formę i metody łączenia i zestawiania elementów gotowych w sztuce. Fascynacja pierwsza awangarda oraz fakt dorastania w latach 80. odbija się w twórczości Szczypińskiego dość wyraźnie. Reinterpretacja dorobku mistrzów modernizmu oraz badanie zakamarków własnej pamięci to fundamenty jego kolaży. Sam artysta tak komentuje swoje poczynania: „Sklejając obrazy z rożnych elementów, w tym konkretnych dzieł znanych z historii sztuki, osadzam je w nowych kontekstach, przez co całkowicie zmieniam ich wymowę. Powstaje taki moment napięcia, w których obraz jest równocześnie czymś znajomym i obcym. Myślę, ze jest w to również wpisana nostalgia, za ‚złotym wiekiem’ - okresem modernizmu, w którym sztuka 'wciąż była sztuka'”.
Absolwent Historii Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2009 roku. W 2012 ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka i dra Witolda Stelmachniewicza oraz w pracowni intermedialnej dra hab. Grzegorza Sztwiertni i dra hab. Zbigniewa Sałaja. Głównym obszarem jego działalności artystycznej jest malarstwo.
PODATKI I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
SZCZYPIŃSKI Mateusz
Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (2009) oraz malarstwo na ASP w Krakowie (2012). Mieszka i pracuje w Krakowie.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl