"Sklejając obrazy z różnych elementów, w tym konkretnych dzieł znanych z historii sztuki, osadzam je w nowych kontekstach, przez co całkowicie zmieniam ich wymowę. Powstaje taki moment napięcia, w którym obraz jest równocześnie czymś znajomym i obcym. Myślę, że jest w to również wpisana pewna nostalgia za złotym wiekiem - okresem modernizmu, w którym sztuka 'wciąż była sztuką'. Drugą płaszczyzną odwoływania się do przeszłości są materiały wykorzystywane przeze mnie do kolaży. Są to głównie stare polskie gazety z lat 50. i 60. Jestem totalnie zauroczony wykreowanym w nich światem. Propaganda polityczna miesza się tam wyraźnie z formą reklamowej rzeczywistości. To też pewne specyficzne przedstawienia, w jakiś sposób zapisane w społecznej świadomości. Nie patrzę na ten świat przez pryzmat politycznej traumy, mam wrażenie, że ten problem mnie nie dotyczy. Urodziłem się w roku 1984, a więc można stwierdzić, że należę do pokolenia transformacji. Dla mnie okres komunizmu w Polsce to trochę taki tajemniczy, 'inny' świat, który kusi swą odmiennością, wyrazistością". ROZMOWA SYLWII KRASON Z MATEUSZEM SZCZYPIŃSKIM DLA CONTEMPORARY LYNX MAGAZINE, 2008
Ukończył Historię Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2009 roku. W 2012 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka i dr Witolda Stelmachniewicza , oraz w pracowni intermedialnej dr hab. Grzegorza Sztwiertni i dr hab. Zbigniewa Sałaja. Głównym obszarem jego działalności artystycznej jest malarstwo. Szczypiński jest jednym z artystów biorących udział w otwartej kilka tygodniu temu wystawie "Contemporary Art from Poland" (European Central Bank, Frankfurt am Main), która potrwa do 19 czerwca 2016.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
SZCZYPIŃSKI Mateusz
Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (2009) oraz malarstwo na ASP w Krakowie (2012). Mieszka i pracuje w Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl