sitodruk, papier; 32,7 x 25,3 cm; sygn., dat. i opisane u dołu: CENTER 18 3/5 M. DĄBROWSKI 18'.
Twórczość Mateusza Dąbrowskiego zawsze zwracała na siebie uwagę szlachetnością wykonawstwa, precyzją warsztatu i zagadkowością form. Ten młody artysta wypowiada się polimorficznym językiem sztuki współczesnej. Z wykształcenia grafik warsztatowy (dyplom u Rafała Strenta w roku 2005), obecnie pracuje w pracowni dyplomującej grafiki artystycznej prowadzonej przez Andrzeja Węcławskiego. Jednak jego zainteresowania twórcze są bardziej rozległe i skala dokonań oscyluje od technik druku cyfrowego poprzez malarstwo, rzeźbę, obiekty do instalacji przestrzennych. W cyklu „Latawce” z 2011 roku zaprezentował bardzo klasyczną w dziejach grafiki polskiej figurację obiektu o skoncentrowanej materialności, ulokowanej centralnie w formacie pracy, gdzie forma ciemna lewituje na jasnym tle. Pogłębiona analiza tych prac nasuwa skojarzenia także ekologiczne. Obiekt może być bowiem odczytany zarówno jako szarpana przez wiatr płachta materii czy foliowa torba, ale też zerwany z uwięzi aerostat. Jak zauważa w notce o swojej twórczości sam Mateusz Dąbrowski, opublikowanej w katalogu Rempexu z grudnia 2018 roku: W jego pracach nie ma jednoznaczności, zajmują go bardziej pytania niż odpowiedzi. Mateusz Dąbrowski studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w latach 2000-2005. Obecnie jest doktorem i pracuje na stanowisku adiunkta w Pracowni nr 6 na macierzystym Wydziale. Ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą. Zdobył kilka znaczących nagród: nominację do Paszportów Polityki czy Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za pracę doktorską w 2010 roku.
DĄBROWSKI Mateusz
Urodzony 27 sierpnia 1980 roku w Warszawie. W 1999 roku dostał się na Wydział Grafiki wieczorowej, na ASP w Warszawie. Po roku dostał się na dzienny wydział grafiki na ASP w Warszawie. W 2005 zrobił dyplom z Grafiki Warsztatowej na Wydziale Grafiki w pracowni prof. R. Strenta, a aneks z malarstwa w pracowni prof. A. Styki. Obecnie pracuje jako asystent w pracownio Grafiki Warsztatowej, w pracowni prof. A. Węcławskiego i pracowni prof. R. Strenta.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl