Człowiek z pękającego ziarna, z cyklu Misterium figury czteroramiennej, 1975 r.
olej/płótno, 140 x 45 cm sygnowany i datowany p.d.: `czapla 75` opisany na odwrociu: `M. CZAPLA 1975 | "CZŁOWIEK Z PĘKAJĄ | CEGO ZIARNA | CYKL - MISTERIUM | FIGURY CZTERORA | MIENNEJ OLEJ | 140 X 45 cm`, na blejtramie nalepka Muzeum Narodowego w Kielcach z wystawy indywidualnej artysty z 2002 roku oraz nalepka wywozowa
WYSTAWIANY: - "Marian Czapla. W 30-lecie pracy twórczej", Muzeum Narodowe w Kielcach, 23.05.-12.08.2002
Studiował w warszawskiej ASP, dyplom uzyskał w pracowni prof. Stefana Gierowskiego w 1972. Studiował także grafikę w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej. Uprawia malarstwo ekspresyjne, tematycznie poświęcone ludzkiemu cierpieniu, odwołujące się do przeżyć religijnych . Współzałożyciel grupy "Sympleks S 4". Wzorując się na swoim profesorze Stefanie Gierowskim, klasyku polskiej abstrakcji geometrycznej, rozpoczął od abstrakcji, ale "ciepłej", z metaforycznymi tytułami. Od samego początku przeważnie tworzy cyklami - abstrakcje tworzone w latach siedemdziesiątych ujął w cykle "Człowiek w przestrzeni", "Misterium figury czteroramiennej", "Romantyczny". Miał dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju oraz Włoszech, Francji, Finlandii, Anglii, Szwajcarii i USA. Od 1972 roku jest pracownikiem dydaktycznym macierzystej uczelni. Obecnie profesor, prowadzi pracownię malarstwa w ASP.
Studiował na warszawskiej ASP, dyplom obronił w pracowni prof. Stefana Gierowskiego w 1972 roku. Studiował także grafikę w pracowni prof. Haliny Chrostowskiej. Uprawiał malarstwo ekspresyjne, tematycznie poświęcone ludzkiemu cierpieniu, odwołujące się do przeżyć religijnych. Współzałożyciel grupy Sympleks S 4. Miał dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju oraz Włoszech, Francji, Finlandii, Anglii, Szwajcarii i USA. Od 1972 roku był pracownikiem dydaktycznym macierzystej uczelni, później - jako profesor - prowadził pracownię malarstwa w ASP.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl