akryl, węgiel na papierze, 50 x 100 cm, sygn. na odwrociu 'MAREK CHLANDA'
CHLANDA MAREK
Praca prezentowana na wystawie "Uzdrowisko", Galeria Muzalewska, Poznań, 2013 oraz reprodukowana w katalogu pod tym samym tytułem, s.
Urodzony w 1954 roku Krakowie, gdzie mieszka i pracuje. Studiował na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Był pedagogiem macierzystej uczelni, następnie wraz ze studentami uczelni w Bergen (Norwegia) realizował eksperyment tzw. podróżującej akademii (1983-1984), wykładał także na Uniwersytecie Śląskim, w filii w Cieszynie. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, rzeźbą, instalacjami i performensem. Chlanda zazwyczaj nie realizuje pojedynczego dzieła, ale pracuje nad seriami (jak mówi "rodzinami") utworów. Debiutował w połowie lat 70 jako rysownik. W 1980 roku miał miejsce performance "Koncert", w galerii Krystyny i Wojciecha Sztabów w Krakowie. Chlanda odegrał rolę muzyka, grając na fortepianie, i rysownika, zapełniając białe kartki papieru, którymi oblepiony był instrument. Rysunek jest dla niego zapisem obserwacji, spostrzeżeń. Jego prace wystawiane były podczas Biennale Młodych w Paryżu, XXII Biennale Sztuki w Sao Paulo, a także w Budapeszcie i Berlinie.
CHLANDA Marek
Marek Chlanda, urodzony w Krakowie w roku 1954, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1978 uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki. W latach 1980-1982 wykładał na krakowskiej ASP, a następnie, w roku akademickim 1983-1984 razem ze studentami Vestlandets Kunstakademie w Bergen zrealizował dydaktyczny eksperyment pt. „Podróżująca Akademia”, polegający na interdyscyplinarnych studiach w wielu krajach Europy. W roku 1985 był gościem Herning Hojskole w Danii, zaś w latach 1986-1988 wykładał w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Sląskiego. W 1997 roku artysta został laureatem, przyznanej wówczas po raz pierwszy, dorocznej Nagrody Fundacji Nowosielskich.
Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Prace Marka Chlandy są licznie reprezentowane w wielu kolekcjach sztuki współczesnej.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 15%.
Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - zostanie doliczona opłata wynikająca z tzw. droit de suite. Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl