drewno, porcelana malowana, dzbanek: 6 x 36 x 6 cm, dwa kubki: 4,3 x 3,2 x 3,2 cm, taca: 2 x 55 x 15 cm
na spodzie dzbanka wypis: ‘Marek Cecuła’
"To ekstremalny czajnik, w którym dziubek i rączka w pełni wykorzystują formę, a liniowy wystrój rozciąga granice tradycyjnego herbacianego zestawu. Mocno dekoracyjny i niefunkcjonalny design inspirowany stylem art déco i modernistyczną architekturą staje się mini rzeźbą z porcelany". MAREK CECUŁA Jeden z najwybitniejszych twórców ceramiki w Polsce. Od 16 roku życia mieszkał w Izraelu, później w Brazylii, a w 1976 osiadł w Nowym Jorku, gdzie założył Modus Design oraz galerię Contemporary Porcelain. W latach 1985-2004 był dziekanem Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku, nauczał też gościnnie w National Academy of the Arts w Bergen. W 2012 roku otworzył Design Centrum Kielce, a rok później Ćmielów Design Studio. Obecnie jest profesorem w Royal College of Art w Londynie. Choć od lat wykłada na prestiżowych akademiach sztuki i designu, sam artysta nie ma dyplomu z żadnej ze szkół, do których uczęszczał. Rzemiosła uczył się w praktyce: w krajach, w których mieszkał i które odwiedzał, w najróżniejszych pracowniach, komunach i kibucach. Poza projektowaniem przedmiotów użytkowych Cecuła tworzy instalacje artystyczne o tematyce archeologicznej i antropologicznej, które wypełniają całe sale galeryjne.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
CECUŁA Marek
Marek Cecuła ur. w 1944 roku w Częstochowie, jest jednym z najciekawszych polskich ceramików pracujących za granicą.
Po studiach i pracy w Izraelu i Brazylii przenosi się w roku 1976 do USA, gdzie najpierw w Waszyngtonie, a potem w Nowym Jorku zakłada pracownie ceramiki artystycznej. W roku 1983 organizuje w nowojorskiej Parsons School of Design wydział ceramiki. Profesor w National College of Art and Design w Bergen w Norwegii. Jest twórcą funkcjonującej od prawie trzydziestu lat Modus Design, kuratorem prestiżowych wystaw m. in. The Third Biennale for Israeli Ceramics 2004, Art of Industrial Ceramics w Gardiner Museum, Toronto 2008.
Marek Cecuła należy do twórców związanych z nurtem Odrodzenia Rzemiosła (Craft Revival), który w USA w ostatnich latach przeciwstawił się skomercjalizowanej produkcji masowej. Twórczości Cecuły towarzyszą różne stylistyki - od fascynacji tradycyjną porcelaną japońską, przez inspirację Bauhausem i radziecką awangardą do dekonstrukcji. W najważniejszej dla Cecuły do niedawna porcelanie stołowej istotna była też atmosfera rytuału, jakim może być spożywanie posiłku czy picie herbaty. W ostatnich latach artysta odchodzi jednak od "architektury stołu" w stronę prac o bardziej konceptualnym charakterze, mającym zarazem związek z ludzką egzystencją. Są to prace z serii Higiena i Skatologia. W ostatnich latach artysta nawiązał współpracę z polskim przemysłem ceramicznym (zakłady w Wałbrzychu i Ćmielowie).
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl