linoryt kolorowy/papier, 62 x 92 cm sygnowany, datowany i opisany u dołu: '"Pokaz mody linoryt kolorowy 7/12 M. Hanysz '95'
„Jeślibym miała pokusić się o określenie jednym słowem mojej twórczości powiedziałabym: optymizm. Jestem obserwatorem, komentatorem wydarzeń z życia toczącego się obok mnie. Pokawałkowaną rzeczywistość zapamiętuję i przetwarzam w sobie tylko znanych, a właściwie nieznanych, czeluściach szarych komórek” - tak o swoich barwnych grafikach opowiada autorka prezentowanej pracy - Magdalena Hanysz. Niezwykłą wizję świata artystki podkreśla nietuzinkowa i ogromnie pracochłonna technika grafiki warsztatowej jaką jest linoryt kolorowy. Wyjątkowość jej prac, zarówno pod względem opracowania matrycy, jak i radosnej atmosfery sprawiły, że Magdalena Hanysz jest laureatką wielu konkurów graficznych, m.in. na Międzynarodowym Triennale Grafiki. Za swoje prace otrzymała m.in. wyróżnienie na Tajwanie i Nagrodę Równorzędną w Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze. Obecnie pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej, której jest absolwentką.
Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W 1994 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, aneks z grafiki w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. Jest członkiem ZPAP i Stowarzyszenia Promocji Artystów ERA ART. Obecnie pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej. Najbardziej upodobała sobie linoryt kolorowy i tą technikę uprawia najczęściej. Uczestniczy w konkursach graficznych, w tym w Międzynarodowym Triennale Grafiki. Za swoje prace otrzymała m.in. Wyróżnienie na Tajwanie i Nagrodę Równorzędną w Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze.
Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1994 roku, w pracowni profesora Macieja Świeszewskiego, który był również promotorem pracy, aneks do dyplomu w Pracowni Grafiki Warsztatowej profesora Czesława Tumielewicza. Temat pracy dyplomowej "Kilka słów o natchnieniu".
Pracuje jako asystent w Pracowni Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Jest członkiem Związku Ppolskich Artystów Plastków oraz Stowarzyszenia Promocji Artystów ERA ART.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".