akryl na płótnie, 110x90cm Sygnowany p. d. róg i na odwrocie: ‘Maciej Cieśla’
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale malarstwa i rzeźby, w pracowni Piotra Błażejewskiego (dyplom w 2013). Po ukończeniu studiów przez okres dwóch lat poszukiwał rozwiązań technicznych oraz narzędzi wyrazu artystycznego, dzięki którym mógł jak najlepiej, w sposób szczery i nieprzekłamany realizować swoje tematy. Pracował także nad zidentyfikowaniem i uzasadnieniem fundamentów tematycznych. Tematyka jego prac ewoluowała wraz z poszukiwaniami technicznymi aż udało mu się skrystalizować prywatne, charakterystyczne tematy i postaci powstałe w jego duchowym świecie. Przeplata ironiczne podejście do zła z kobietą zdystansowaną do męskiego ego, symbolami mitologicznymi oraz folklorystycznymi. Wplata czarty, demony, które same w sobie ulegają pokusom, wdziękom kobiet, a ich "zło" w zderzeniu z realnym światem jest naiwne, nieszkodliwe, ludzkie. Jego inspiracją jest także natura, światło i forma przyrody. Od około dwóch lat posługuje się techniką która jest efektem poszukiwań i pracy nad jego malarstwem. Wynika ona z interpretacji postimpresjonizmu, neofowizmu, abstrakcji w formie geometrycznej i symboliki. Z owych interpretacji buduje własny unikatowy styl. Maluje także pod pseudonimem Polski Thomas, pod którym porusza temat płaszczyzny w malarstwie, a także materii, mikroświata i tematy abstrakcyjne.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale malarstwa i rzeźby, w pracowni Piotra Błażejewskiego. Wcześniej uczęszczał na zajęcia do szczecińskiego akwarelisty i architekta Piotra Skłodowskiego. W okresie 2013/2016 ukształtował swój charakterystyczny styl, który obejmuje współczesny ekspresjonizm, neofowizm, symbolizm i abstrakcję.
Jego twórczość oscyluje między współczesnym ekspresjonizmem, abstrakcją i inspiracjami naturą, folklorem i tematyką społeczną. Świat który kreuje w swoich pracach zawiera postaci zaczerpnięte z polskiego folkloru i fantastyki – jak fauny, rusałki, diabły leśne. Często porusza temat samej formy natury w pracach abstrakcyjnych, jak w serii „Strumień górski”. Odnosi się także do życia miejskiego, czego przykładem jest seria obrazów „Po alkoholu”, gdzie w sposób ironiczny przedstawia życie nocne. Pierwszym dużym wernisażem artysty był wernisaż pod tytułem „Szatan kobieta i Apokalipsa” w Domu Edyty Stein we Wrocławiu w 2015 r. Od 2017 roku kilkanaście jego obrazów znajduje się w Dreźnie, w galerii Abstrakte Momente. Współpracuję także z francuską galerią Singulart.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl