BOHDANOWICZ Maciej | Śniadanie awangardy, dyptyk, 2012

Maciej BOHDANOWICZ (ur. 1984)

Śniadanie awangardy, dyptyk, 2012

fotografia cyfrowa, wydruk pigmentowy, papier barytowy matowy, 1/5, 2 x 50 x 50 cm,
sygn. na odwrocie

Studiował na Wydziale Edukacji Wizualnej (obecnie Wydział Sztuk Wizualnych) w ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi w latach 2004-2009. Dyplom z wyróżnieniem w pracowniach malarstwa i fotografii. Od 2009 r. asystent w Pracowni Rysunku na macierzystym wydziale. Swoje zainteresowania skupia wokół relacji obrazu do rzeczywistości, jego wiarygodności i mocy poświadczania. Eksperymentuje na widzach i ich przyzwyczajeniach. Eksploruje granice uważności odbioru, rozmyte i stłumione przez zewsząd atakujące nas obrazy.

BOHDANOWICZ Maciej
Urodzony w Łodzi absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej (obecnie Wydział Sztuk Wizualnych) Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi,. Od 2009 roku jest asystentem na macierzystym wydziale. Stypendysta m.in.  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007). Brał udział w wielu wystawach, m.in. Łódź 05.09 (Manhattan, Łódź, 2010), Sulla fotografia (Brescia, Włochy, 2011), Freaks (Cafe Verte, Łódź, 2011), II Székelyföldi Grafikai Biennále (Lazarea, Rumunia, 2012) oraz Prawda (Baszta, Zbąszyń, 2013). Główny obszar jego zainteresowań stanowi kwestia wiarygodności obrazu oraz możliwości manipulacji jego treścią. Zajmuje się fotografią, grafiką cyfrową oraz rysunkiem.
Do każdego niesprzedanego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "POAUKCYJNE ZGŁOSZENIE KUPNA".

Więcej informacji:
e-mail: