brąz patynowany, patyna niebieska, dł.: 80 cm
sygnowany i datowany: `KM Bednarski 2008`
Krzysztof M. Bednarski, Portret totalny Karola Marksa (1977-2009), [red. kat. Maryla Sitkowska], katalog wystawy, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Bytom 2009, s. 165
Krzysztof M. Bednarski, Portret totalny Karola Marksa (1977-2009), Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, 22.05.-31.10.2009