akryl, płótno; 30 x 35 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "ZWINNY I SZYBKI / PRZEMYKA SIĘ" / AKRYL 30X35 / 2013 / ŁUKASZ RUDNICKI / W-WA.
Malarstwo Łukasza Rudnickiego ewoluowało od strukturalnych, fakturowych, o materialnej morfologii płócien z lat 90. do oszczędnych, eleganckich, graficzno-rysunkowych obrazów, które tworzy obecnie. Tematyka tego figuralnego malarstwa pozostała jednak niemal niezmieniona. Są to przedstawienia marynistyczne i awiacyjne, kadry z egzotycznych sytuacji w tropikach, epizody z wojen i kampanii morskich, trudne do umiejscowienia sytuacje, archiwizowane przedstawienia stylizowane na stare ryciny, pocztówki z innej epoki. Zawsze realistycznie prezentowane. Obrazom często towarzyszą wyszukane tytuły, które mają zaciekawić, a może mylić ścieżki poznania odbiorcy. Obrazy Rudnickiego są przedstawieniowe i narracyjne, jednak sytuacje w nich namalowane nie do końca dają się osadzić w czytelnych ramach historycznych czy czasoprzestrzennych. Twórczość ta przywodzi na myśl nieco surrealną atmosferę pogubionych kontekstów czasu, miejsca i akcji prozy Borisa Viana z pozoru umiejscowionych w konkretnych miejscach i czasie. Urodzony w 1973 roku. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem zrealizował w 1998 roku u Zbigniewa Gostomskiego oraz aneks z grafiki u Rafała Strenta. Pracuje w pracowni rysunku Ryszarda Sekuły na Wydziale Malarstwa. Doktor habilitowany.
Studia artystyczne rozpoczął w 1993 roku w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach malarstwa prof. Wiesława Kruczkowskiego i rysunku prof. Marka Sapetty. W 1997 roku został stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W 1998 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem za cykl obrazów i rysunków powstałych pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz aneks z grafiki warsztatowej przygotowany w pracowni prof. Rafała Strenta. W 1998 roku został wyróżniony za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa nagrodą NSZZ Solidarność. W 2008 otrzymał specjalną nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Od 1996 do 1998 roku pełnił obowiązki asystenta w pracowni rysunku prof. Ryszarda Sekuły w macierzystej uczelni. W 1998 roku został asystentem w tejże pracowni. Od 2007 roku jest doktorem sztuk plastycznych. W 2008 roku otrzymał stanowisko adiunkta, a w 2013 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego.
Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.
Informacje dla kupujących:
Aukcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl