Akwaforta, papier; 60 x 100 mm (odcisk płyty) Sygnowana z płyty p.d.: LR / 95 / i / 6; ołówkiem pod ryciną: Dąbek - akwaforta - stan I. e. a. LeszekRózga imp I/1995
* droit de suite
W latach 1940-1945 przebywał na robotach w Niemczech, gdzie po zakończeniu wojny pracował w teatrze amatorskim i uczył się prywatnie malarstwa (1945-1947). Studiował w PWSSP w Łodzi (1948-1951) i na Wydziale Grafiki w Katowicach - filii ASP w Krakowie, gdzie obronił dyplom w 1954. W latach 1967-1994 był wykładowcą (od 1979 profesorem) w uczelni łódzkiej, gdzie stworzył szkołę metaforycznej, ekspresyjnej sztuki graficznej. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, zdobywając często nagrody. Początkowo zajmował się głównie malarstwem, rysunkiem i monotypią, tworząc nastrojowe widoki miejskie. Od 1960 skupił się na grafice warsztatowej (głównie w technikach metalowych). W latach 70. wprowadzał do swych kompozycji werystycznie odwzorowane rośliny i owoce, inskrypcje, cytaty ze sztuki klasycznej.
W latach 1940-1945 przebywał w Duisburgu i Mühlheim Ruhr w obozach dla tzw. „dipisów”. Tam pracował w teatrze amatorskim i odbywał prywatne studia malarstwa i rysunku. W latach 1948-1954 studiował w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie m.in. pełnił funkcję prodziekana Wydziału Grafiki. W 1979 roku uzyskał stopień profesora. Uprawia grafikę, rysunek i malarstwo. Sam artysta do swoich najlepszych cykli zalicza: Rudery, Przenikania, Kartki z albumu, Pejzaże i Don Kiszoterię. Od 1954 roku uczestniczył w ponad 500 wystawach okręgowych, ogólnopolskich, międzynarodowych i sztuki polskiej za granicą. Zrealizował ponad 150 wystaw indywidualnych m.in. w Łodzi, Warszawie, Toruniu, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Koszalinie, Białymstoku, Hamburgu, Kolonii, Norymberdze, Bremie, Berlinie, Wiedniu, Oslo, Londynie, Paryżu, Pradze, Barcelonie, Rzymie, Nowym Jorku, Chicago.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl