Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
OPRZĄDEK Leszek | Cel, 2016

Leszek OPRZĄDEK (ur. 1964)

Cel, 2016

płaskorzeźba w drewnie lipowym, drewno opalane; 33 x 46 x 10,5 cm;
na odwrocie opis autorski wraz z sygnaturą: CEL / LESZEK OPRZĄDEK 2016.

Rzeźbiarz i malarz urodził się w 1964 w Krośnie. W 1988 uzyskał dyplom wyróżniony medalem, na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego. W 1991 otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej (specjalizacja - malarstwo w architekturze i urbanistyce). W latach 1988 - 2012 brał udział w ponad 96 wystawach zbiorowych oraz 11 indywidualnych. Od 2001 roku uczestnik sympozjów organizowanych przez Bożenę Kowalską dla artystów posługujących się językiem geometrii w Orońsku a następnie w Radziejowicach.
Otrzymał m.in. stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki, II Nagrodę - Sztuka dwóch czasów, Muzeum Narodowe w Gdańsku. Prace Leszka Oprządka znajdują się w zbiorach Muzeum w Bochum, Galerii Studio w Warszawie, Muzeum Okręgowego w Radomiu, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Wybrane wystawy indywidualne: 2017 - Kilka czarnych myśli, galeria Korekta, Warszawa; 2016 - Czarne myśli, galeria Artemis, Kraków; 2016 - Tamara Berdowska - malarstwo, Leszek Oprządek - rzeźba, Galeria PPP (ZPAP), Bielsko Biała; 2015 - X1, GaleriaXX1, Warszawa; 2015 - Projekty i projekcje, Galeria Pryzmat ZPAP, Kraków; 2013 - X, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała; 2011 - Rzeźba, Galerie K, Staufen (Niemcy); 2008 - Nic podobnego, Galeria Nautilus, Kraków; 2007 - Malarstwo, obiekty, Galeria Pirschke, Frankfurt; 2005 - Obiekty, Galeria 261, Łódź; 2005 - Obiekty" BWA, Galeria Grodzka i Labirynt BWA Lublin; 2001 - Obiekty, Galeria Oranżeria, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
OPRZĄDEK Leszek
Leszek Oprządek urodził się w 1964 w Krośnie. W 1988 uzyskał dyplom - wyróżniony medalem, na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego. W 1991 otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej (specjalizacja - malarstwo w architekturze i urbanistyce). Jego prace znajdują się w zbiorach muzeum w Bochni, Galerii Studio w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za zagranicą. Problem, jakim zajmuje się Leszek Oprządek począwszy od pracy dyplomowej to zagadnienie wnętrza i zewnętrza. Oprządek traktuje przestrzeń wewnętrzną swoich obiektów, jako niedostępną tajemnicę. Początkowo pracując w ceramice, lepił ażurowe struktury, schowane jedna w drugiej, tak by forma wewnętrzna widoczna była przez otwory zewnętrznej, tylko częściowo. Od 1996 r. sięgnął po technikę zdjęć rentgenowskich, które odczytują i przekazują to, co ukryte wewnątrz. Prace Oprządka składają się z dwóch ściśle zespolonych elementów: ceramicznej, betonowej lub gipsowej formy z tajemnicą zamkniętego w niej kształtu i podświetlonej kliszy rentgenowskiego zdjęcia, zjawiskowo ujawniającego ten kształt.
Rzeźba będąca jednym z elementów pracy jest trójwymiarowa, ma właściwy jej ciężar, jest dotykalnie materialna. Drugi element - zdjęcie rentgenowskie, ma wszystkie cechy przeciwne. Jest świetliste, ulotne w swej nieuchwytności, nie ma w nim materii. Obszar oscylacji i refleksji, jaki powstaje między dwiema częściami tych  dyptyków  uzmysławia widzowi wieczne pytania: co jest ukryta sprawczą istotą tego co widzialne i z pozoru znane.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.

Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl