sitodruk/papier, 100 x 70 cm sygn. oł. p.d.: L. Hołdanowicz , 03, oł. l.d. tyt. Anepigraf, odb. 0/ A odbitka autorska
Leszek Hołdanowicz Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie w Warszawie u profesorów Julian Pałki, Wojciecha Zamecznika, Józefa Mroszczaka. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni Henryka Tomaszewskiego w 1964. Od 1965 asystował Prof. Mroszczakowi. Obecnie profesor zwyczajny tej uczelni. Uprawia grafikę projektową w zakresie informacji wizualnej w kategoriach figuralnych, symbolicznych i semantycznych (plakaty, okładki książek i płyt, logotypy). Tworzy grafikę warsztatową. W latach 1974-1980 pełnił funkcję dziekana Wydziału Grafiki, w latach 1987-1990 kierownika Katedry Projektowania Graficznego. Jeden z czołowych twórców tzw. "polskiej szkoły plakatu", który przełamał tendencje malarskie w plakacie na rzecz znaku i geometrii. O swojej pracy mówił: "szukam zależności pomiędzy myśleniem abstrakcyjnym, pojęciowym, a obrazowym, czyli przedmiotowo - zmysłowym. W matematyce i geometrii znajduję potwierdzenie własnych, intuicyjnych poszukiwań"- (wypowiedź artysty w: Projekt 3`88 | ). I chociaż matematykiem nie był, uzupełniał swoją edukację matematycznym samokształceniem, celem zgłębienia zagadnień plastycznych. Twórczość L. Hołdanowicza to kontynuacja zapoczątkowanego przez Wł. Strzemińskiego nowoczesnego myślenia typograficznego, gdzie blok tekstu i graficzna forma są równoważne. Uczestnik wielu wystaw i laureat wielu konkursów. Prezentowana praca otrzymała Grand Prix Prezydenta Warszawy w konkursie Grafika Warszawska 2003.
HOŁDANOWICZ Leszek
Ur. w 1937 r. w Dmytrowie na Kresach Wschodnich. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1953-58), a następnie w latach 1961-64 w warszawskiej ASP, gdzie w 1964 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki. Od 1965 r. zajmuje się dydaktyką z zakresu projektowania graficznego. Profesor zwyczajny. Uprawia grafikę w kategoriach figuralnych, symbolicznych i semantycznych. Prace w zbiorach muzeów europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Laureat wielu nagród, m.in. uzyskanych w konkursach na „Najlepszy Plakat Warszawy” (wyróżniany ponad czterdzieści razy, w tym czterokrotnie nagrodą roku), na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (cztery medale srebrne i jeden złoty); nominowany do Grand Prix na III Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach (1997). W konkursie Grafiki Warszawskiej zdobył kilkanaście nagród miesiąca, oraz Nagrodę Roku Rektora Akademii Sztuk Pięknych (1996), Nagrody Roku SBWA (1997), Nagrody Roku KORAMU (1998); Grand Prix Prezydenta Miasta Warszawy (2003).
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 693 108 148
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl