akwarela/papier, 49,5 x 64 sygnowany l. d.: `L. Kahn`
Estymacja: 4 000 - 6 000
Leo Kahn był niemiecko-żydowskim artystą. Studia rozpoczął w Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe między 1919/20 pod kierunkiem Alberta Hueinsena, następnie pojechał do Berlina, gdzie poznał i zaprzyjaźnił się z Maxem Liebermannem. W poszukiwaniu inspiracji artystycznej podróżował po Holandii i Francji. W 1928 roku osiadł na południu Francji, gdzie zaprzyjaźnił się André Derainem. Ostatecznie przeniósł się do Paryża, gdzie utrzymywał pracownię do 1934 roku, kiedy to wyemigrował do Palestyny. Obrazy Kahna wystawiane były Karlsruhe, Monachium, Ulm, Zurychu i Paryżu. W 1950 roku uczestniczył w weneckim Biennale. Za swoje prace otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jego twórczość to przede wszystkim pejzaże, martwa natura i portrety, w których głęboko odczuwalny jest wpływ Paula Cézannea.
Kahn studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe w latach 1919-20. Podróżował do Berlina, Holandii i Francji, co ukształtowało jego język wypowiedzi artystycznej. W 1928 roku zamieszkał na południu Francji, gdzie spotkał André Deraina. Do 1934 roku posiadał studio w Paryżu. Następnie emigrował do Palestyny, gdzie tworzył do końca życia. W swoim malarstwie podejmował głównie tematykę pejzażu, martwej natury i portretu. Ukształtował ekspresyjny, kolorystyczny styl, w którym wyczuwalne jest echo malarstwa Paula Cézanne'a.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl