W 1958 roku ukończył Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej. Od 1964 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Od tamtej pory poświęcił się sztuce. Miał wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą między innymi w 1964 roku w Kassel Galery w Londynie, w 1968 brał udział w wystawie Międzynarodowego Pleneru Malarstwa, Reichenau w Austrii oraz w 2002 roku prezentował swoje prace na indywidualnej wystawie na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. W 2010 r. miał wystawę indywidualną w Krośniewicach. W swej twórczości przedstawia świat przekształconej od rzeczywistości, w którym kształty, barwy przybierają specyficzną formę, zależną od subiektywnego przeżycia twórcy. Plastyk stosuje różne techniki olejne. Wśród nich impasto, barwną plamę, nad którą pozornie nie panuje. Kierując stróżkę farby we właściwym kierunku tworzy fantastyczne, z pozoru nieoczekiwane, formy. Razem z Joanną Chmielewską pracował w latach 60 w biurze projektowym. To tam, pisarka, uczyniła z niego głównego bohatera swojej słynnej powieści „Lesio”.
Architekt, malarz. Podczas II wojny światowej był żołnierzem Szarych Szeregów i Armii Krajowej oraz uczestnikiem powstania warszawskiego. W 1958 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Do 1964 roku pracował w zawodzie. Następnie poświęcił się malarstwu. Został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace były eksponowane na licznych wystawach w kraju i za granicą. W latach 60. XX wieku podczas pracy w biurze projektowym zetknął się z Joanną Chmielewską. W wyniku tej znajomości stał się pierwowzorem postaci Lesia Kubajka - głównego bohatera powieści Lesio, wydanej w 1973 roku. Swoją tożsamość z bohaterem Lech Jakubiak ujawnił dopiero w 2002 roku, podczas jednej ze swych wystaw.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl