akryl/płótno, 40 x 80 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LAURA PAWELA 2004' | 66. | VII. 2004'
"Początkowo projekt 'Reallaura' był pomyślany jako zestaw tapet dla telefonów komórkowych, nie wiem, czy wszyscy pamiętają, jak wyglądały obrazki przeznaczone na stare telefony o bardzo małej rozdzielczości ekranu (Nokia itp.). Walczyłam, aby ten projekt funkcjonował raczej w sieci komórkowej. Niestety, na początku nie było to możliwe, nie wiedziałam, jak to zrobić. Technologia komórkowa nie była szczególnie znana i dlatego postanowiłam wykorzystać internet, choć może nie był to do końca dobry pomysł, bo tym samym projekt został zapamiętany przede wszystkim jako internetowy. Pomysł opierał się na wysyłaniu spamu w postaci obrazka, który nawiązywał do estetyki wspomnianych obrazków z telefonów komórkowych. (...) Prawie cały ówczesny przemysł związany z telefonami komórkowymi opierał się na takich prostych obrazkach. W prasie, w telewizji, wszędzie były informacje o tym, że 'już teraz: ściągnij obrazek (logo, tapetę, dzwonek), spersonalizuj swój telefon. Dzisiaj to wydaje się naturalne, że każdy ma telefon dostosowany do jego potrzeb, każdy ma też swoje konto, które ma go prezentować. W pewnym stopniu to, co się wtedy działo, to były początki wykorzystywania technologii do budowania własnego wizerunku'". Laura Pawela o projekcie "Reallaura", debata Przodownicy sieci" zorganizowana przez Magazyn "Szum"
W latach 1997-2000 odbyła studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, które ukończyła dyplomem licencjackim. Od 1999 roku studiowała rzeźbę w ASP we Wrocławiu. Dyplom w pracowni prof. Leona Podsiadłego obroniła w 2004 roku. Od 2006 roku prowadzi na tej uczelni Pracownię Gościnną im. Eugeniusza Gepperta. Tworzy obrazy, instalacje, filmy wideo, gry, obiekty. W swych pracach i projektach Laura Pawela tworzy ikonografię współczesnego świata poprzez wykorzystanie estetyki programów komputerowych czy wyświetlaczy telefonów komórkowych. Zazwyczaj osiąga w ten sposób podwójny efekt - z jednej strony żartu, z drugiej - utajnionej krytyki społecznej. Jej dotychczasowa twórczość jest dzięki temu spójna, a jej rozwój logiczny, jednocześnie udaje się artystce podejmować różnorodne problemy - od rzeczywistości wirtualnej i miejsca zajmowanego w niej przez człowieka, przez tematykę feministyczną i społeczną, po kwestię twórcy i jego uwikłania w sieć instytucjonalną.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
PAWELA Laura
ur.24.06.1977r w Rybniku
mieszka i pracuje w Warszawie
EDUKACJA:
1997-2000 - Instytut Sztuki , Uniwersytet Opolski, Opole
1999-2004- rzeżba, Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław (dyplom u prof.Leona Podsiadłego)
1997-2000 studia Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego
VI.2000- dyplom licencjacki Wychowanie Plastyczne UO (rzeźba u prof. Leona Podsiadłego )
XII.2002- Europa Akademie Isny/Niemcy
1999-2004- studia na kierunku rzeźba ASP Wrocław, dyplom 2004 z rzeźby (pracownia prof.Leona Podsiadłego)
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl