"Wielka Niedźwiedzica. Międzynarodowa 64/65A", ed. 2/7, 2006 r.
kolorowa odbitka fotograficzna na papierze światłoczułym wykonana techniką Lambda, 47 x 70 cm na odwrociu autorska nalepka z opisem pracy i sygnaturą artysty
WYSTAWIANY: - Camera Vivant, Central Utah Art Center, Ephraim, Utah, USA, 2011 - The Influence of Fish Tales on the Breaking Waves, Point B, Brooklyn, New York City, USA, 2008 - Betonowe dziedzictwo. Od Le Corbusiera do blokersów, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2006
Prezentowana fotografia „Wielka Niedźwiedzica. Międzynarodowa 64/65 A” jest wynikiem akcji zorganizowanej przez Kubę Bąkowskiego na dachu budynku przy ulicy Międzynarodowej na Saskiej Kępie w Warszawie. Siedmioro mieszkańców budynku, pozując na tle nocnego nieba, przy pomocy zapalonych żarówek odtworzyło kształt konstelacji gwiezdnej Wielkiej Niedźwiedzicy (Ursa Major).
Kuba Bąkowski to autor instalacji, fotografii, performansów, wideo, obiektów i rzeźb. Ukończył Wydział Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2001), mieszka i pracuje w Warszawie. Jest stypendystą programu Location One oraz Skowheagen International Residency, a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Kultury oraz Instytutu Adama Mickiewicza. Artysta prezentował swoje prace na wystawach w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Museum Moderner Kunst w Wiedniu, Musée d’Art Moderne w Saint-Etienne, Artspace w Sydney, Narodowym Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie, Palazzo delle Arti w Neapolu, Royal Scottish Academy i Chelsea Art Museum w Nowym Jorku. Twórczość Bąkowskiego określić można jako badanie obszaru rzeczywistej i potencjalnej świadomości zbiorowej, współczesnych fantazmatów, lęków i wyobrażeń w świecie, którego odbiór zdominował przekaz medialny. Jego realizacje pełne są przy tym ironii i humoru. W ostatnich latach artysta zajmuje się wizjami futurologicznymi, kulturą science fiction i podbojem kosmosu.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
BĄKOWSKI Kuba
Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Realizował projekty indywidualnie i w ramach wystaw zbiorowych w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Wystawiał m.in. w Museum Moderner Kunst w Wiedniu, Museé d’Art Moderne w Saint-Etienne, Artspace Visual Arts Centre w Sydney, National Center for Contemporary Art w Moskwie, Palazzo delle Arti w Neapolu i Chelsea Museum of Art w Nowym Jorku.
Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracuje z Scaramouche co. Fruit&Flower Deli w Nowym Jorku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje cen wywoławczych we wszystkich katalogach aukcyjnych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl