1976/2014 wydruk pigmentowy, papier Ilford Fibre Silk 310 g, 32 x 46,2 cm (37,2 x 50 cm), sygn., dat. i opis na odwrocie, nakład: 3/7 + 3 a.p.
Fotografia powstała prawdopodobnie w 1976 r. w mieszkaniu-pracowni Henryka Stażewskiego w Warszawie, gdzie Krzysztof Wojciechowski wykonywał reprodukcje jego dzieł. Podczas sesji obecny był także Edward Krasiński, który pokazał Wojciechowskiemu swoje dwie prace wykonane z białych kartek i charakterystycznej niebieskiej taśmy. Fotograf wykonał ich dokumentację na osobnym czarno-białym ośmioklatkowym filmie, który po latach odnalazł przy okazji przeglądania archiwum. W 2014 r. artysta cyfrowo zabarwił pasek na niebiesko i skalkulował format wydruku tak, aby szerokość paska odpowiadała używanej przez Krasińskiego 19-milimetrowej taśmie.
Aktywnie działa na polu fotografii od lat 60. XX wieku - członek ZPAF od roku 1975. Na początku lat 70. związany był ze środowiskiem klubu Remont, którego członkowie nawiązywali do konceptualizmu i kontekstualizmu. Współpracował również z białostocką galerią „Znak” prowadzoną przez Janusza Szczuckiego. Od początku lat dziewięćdziesiątych pracował w Małej Galerii ZPAF, w której zrealizował szereg swoich najważniejszych wystaw i pokazów.
Jest autorem takich projektów jak Parabolae, Musica Muta, które składają się na metaforyczny nurt jego twórczości. Cykle te powstały z wykorzystaniem „czystej”, czarno-białej fotografii. Drugim polem działania Wojciechowskiego są cykle parapublicystyczne, takie jak Barwy walki czy Opowieści lewantyńskie, w których fotograf sięga po technikę fotomontażu i korzysta z komputerowych możliwości przetworzenia obrazu.
Wojciechowski ma na swoim koncie współpracę z Miroslavem Csölle - słowackim artystą, absolwentem warszawskiej ASP, autorem takich cykli jak Witajcie w naszym świecie czy Milewics, a także z Józefem Żukiem Piwkowskim, artystą związanym z Łodzią, autorem projektu PhotoMemory.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl