Olej, relief drewniany na sklejce 53 x 153 cm Sygnowany na odwrocie - "KOJI KAMOJI" Literatura - Koji Kamoji, Łódki z trzciny i inne prace, kat. wyst., CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa XI-XII 1997, s. 47 (reprodukcja).
W 1958 roku uzyskał dyplom tokijskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tym samym roku przyjechał do Polski, gdzie kontynuował studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Artura Nachta-Samborskiego. Artysta tworzy obrazy i obiekty w nurcie specyficznie złagodzonej abstrakcji geometrycznej, wzbogaconej o tradycję japońskiego haiku i taoistyczną filozofię Lao-Tzu. Swoje kontemplacyjne realizacje tworzy z ubogich materiałów nawiązując do form natury. Prace artysty prezentowane były na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in.: w Warszawie, Krakowie, Yokohamie, Osace, Bradford, Edynburgu, Düsseldorfie, Paryżu, Atenach.
W latach 1953-1958 studiował w Akademii Sztuk Pięknych Musashino w Tokio (dyplom w 1958 roku) w pracowni profesorów Saburo Aso i Choonan Yamaguchi. W 1959 roku przyjechał do Polski i podjął studia w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 1966 roku) w pracowni prof. Artura Nacht-Samborskiego. Laureat Nagrody Krytyki im. C. K. Norwida (1975). Od 1967 roku współpracuje z Galerią Foksal w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Japońska rodzina Koji Kamoji od lat była związana z polską kulturą, starszy brat matki artysty, Riotsu Umeda i stryj Kudo tłumaczyli na język japoński polską literaturę. Kiedy dwudziestoczteroletni Koji Kamoji po ukończeniu studiów postanowił opuścić Japonię, jego wybór padł na Polskę.
Prace Koji Kamoji znajdują się w wielu muzeach, galeriach sztuki współczesnej, a także w zbiorach prywatnych w Polsce i na całym świecie.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl