olej/płótno dublowane, 108 x 65,5 cm sygnowany i datowany p. d.: `K. Alchimowicz | 1907`
Za udział w Powstaniu Styczniowym został zesłany do Wierchutorii za Uralem, gdzie przebywał do ok. 1869 r. Po powrocie do Warszawy uczył się w Klasie Rysunkowej i w prywatnej pracowni W. Gersona. Akademia Petersburska patronująca Klasie Rysunkowej dwukrotnie nagrodziła Alchimowicza srebrnym medalem za prace szkolne. Ok. 1873 - 75 studiował w akademii monachijskiej pod kierunkiem A. Wagnera. W latach 1876 - 78 przebywał we Francji. W 1877 r. przez kilka miesięcy był kierownikiem pracowni ozdób artystycznych w Fontainebleau. W latach 1876 i 1877 wystawiał na Salonie Paryskim oraz w Gandawie. W 1878 roku powrócił do kraju i osiadł na stałe w Warszawie, gdzie od 1890 roku uczył rysunku w szkole malarstwa i rze¼by B. Poświkowej. Wystawiał w warszawskiej Zachęcie, w Krakowie, a także w Wiedniu i Monachium. Malował często pejzaże z okolic Wileńszczyzny, obrazy o motywach zaczerpniętych z historii i legend Litwy, krajobrazy tatrzańskie i sceny rodzajowe. W 1898 roku zaprezentował w krakowskim TPSP 12 obrazów na motywach z Pana Tadeusza oraz cykl 12 kartonów do tego poematu.
ALCHIMOWICZ Kazimierz
Dzieciństwo spędził w Wilnie i w okolicach Kijowa, gdzie pracował jako zarządca majątku ziemskiego. Za udział w powstaniu styczniowym został zesłany do Wierchutorii za Uralem i tam zaczął malować amatorsko, a nawet utrzymywał się ze sprzedaży obrazów o tematach religijnych. Właściwe studia malarskie rozpoczął dopiero po powrocie z zesłania (ok. 1869). Początkowo uczył się w warszawskiej Klasie Rysunkoweji w prywatnej pracowni Wojciecha Gersona, później - w latach 1873-1875 - w Akademii monachijskiej u Aleksandra Wagnera, gdzie kilkakrotnie wyróżniono go medalami za prace szkolne. Lata 1876-1878 spędził we Francji, zajmując się m.in. malowaniem na fajansiei porcelanie. Po powrocie do kraju zamieszkał na stałe w Warszawie i od 1890 uczył rysunkuw prywatnej szkole B.Poświkowej. Uczestniczył w wielu wystawach, m.in. w Salonach paryskich; wystawiał też w Gandawie, Wiedniu, Berlinie, Monachium, Odessie, w Warszawie, Krakowie i we Lwowie.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 693 108 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl