Ur. w 1963 roku. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na pracowni prof. G. Kowalskiego na w 1993 roku oraz Hochschule für Graphik und Buchkunst w Lipsku (1998). Otrzymała liczne stypendia rezydencyjne w tym w: Wiedniu (1998), w Wenecji (1999) w Nowym Jorku (2000). Laureatka Paszportu Polityki w 1997 roku. Artystka tworząca instalacje, fotografię i sztukę wideo, realizatorka sztuki krytycznej. Autorka "Piramidy zwierząt" (1993), "Olimpii" (1996). Jej indywidualne wystawy odbyły się w Polsce i poza jej granicami: Postmasters Gallery, Nowy Jork (2002); Centre national de la danse, Paryż (2006); The Midget Gallery, Bazylea (2007); "In Art Dreams Come True", Praga (2011).
Fotografia Katarzyny Kozyry "Bez tytułu" jest jednym ze zdjęć, wykonanych przez artystkę w czasie, w którym przestała uczęszczać na zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych. Przez cały rok fotografowała swojego kolegę z roku i współlokatora, Andrzeja Karasia, tworząc serię unikatowych fotografii ukazujących młodego mężczyznę o ciele Apollina, w różnych sceneriach, m. in.: na tle białego prześcieradła, firanki, w kwiatach, w pościeli, w mięsie. Zabawa i eksperymenty Kozyry z aparatem fotograficznym zaowocowały wnikliwym studium męskiego aktu. Dzięki tym fotografiom otrzymała zaliczenie przedmiotu prowadzonego przez prof. G. Kowalskiego na IV rok studiów na warszawskiej ASP.
Studiowała na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Dyplom otrzymała w 1993r. praca dyplomowa "Piramida zwierząt". Za każdym razem jej prace wywołują burzliwe dyskusje w mediach. Prace tej artystki dotyczą bowiem istotnych problemów naszej kultury, podejmowanych w sposób mobilizujący silne emocje i skłaniających do zasadniczych refleksji. Za projekt "Łaźnia męska" otrzymała Wyróżnienie Honorowe podczas XLVIII Biennale Sztuki w Wenezueli. Realizacja ta wzbudziła szczególnie wiele kontrowersji w Polsce. Na podstawie fragmentarycznych informacji m.in.: że materiał filmowy nakręcony został ukrytą kamerą w męskiej łaźni, a artystka, żeby tam wejść przebrała się za mężczyznę, sądzono, że to niesmaczny żart lub prowokacja.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl