Akwarela, papier; 30 x 21,5 cm w świetle oprawy. śr.d. napis: Ruski halabardzista | p.d. adnotacja: autentyczność pracy | K. Millera poświadcza | A. Kędzierski
W latach 1851-57 studiował w warszawskiej SSP w u Rafała Hadziewicza, Ksawerego Kaniewskiego i Marcina Zaleskiego, którą ukończył z patentem w 1858 roku. Od 1853 corocznie nagradzany. W latach 1859-62 kształcił się dzięki stypendium Komisji Oświecenia w Akademii Petersburskiej u Timofieja Nefa i Andrieja Markowa, otrzymując medale srebrne - duże i małe. W roku 1862 otrzymał złoty medal, tytuł malarza XIV rangi oraz stypendium do Rzymu. W roku 1867 powrócił z Włoch - pracował w swojej pracowni przy ul. Miodowej w Warszawie. Odbył liczne podróże po kraju i zagranicy (Bawaria, Szwajcaria, Austria, Włochy). Uczestniczył w wystawach w TZSP w Warszawie, krakowskim i lwowskim TPSP, Salonach Ungra, Szaniawskiego, Krywułta, także wystawach na cele charytatywne (krajowych i zagranicznych). Prezentował także swoje prace w Wiedniu, Petersburgu, Paryżu oraz w Filadelfii. W roku 1873 otrzymał od Akademii Petersburskiej tytuł malarza XII rangi. Był członkiem TZSP. Malował portrety (znanych jest ponad 120 m.in. Wincentego Rapackiego i Heleny Modrzejewskiej), wnętrza kościelne, sceny religijne, rodzajowe, malarstwo historyczne, pejzaże. Wykonywał rysunki dla czasopism oraz litografie.
MILLER Karol
Urodził się w 1835 roku w Częstochowie, zmarł w 1920 roku w Częstochowie. Studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem K.Kaniewskiego R. Hadziewicza i M. Zaleskiego (1851-1857). Następnie jako stypendysta Komisji Oświecenia studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. W 1873 roku otrzymał tytuł "Kłassnyj chudożnik" II stopnia za obraz "Stanisław August przyjmujący artystów w Łazienkach" i za "Portret pana Dubrowskiego". Stale wystawiał w TZSP w Warszawie, kilkakrotnie w warszawskich salonach Aleksandra Krywulta i Józefa Ungra oraz w TPSP w Krakowie. Brał również udział w wystawach w Filadelfii (1876), Paryżu (1878) i Wiedniu (1886). Początkowo malował sceny historyczne i widoki oraz sceny rodzajowe. W późniejszym czasie wyspecjalizował się w portrecie (H. Modrzejewska w roli Ofelii, W. Rapacki jako Hamlet, A Wilkońska). Malował także obrazy religijne.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Uwaga! Zmiany!
Pragniemy poinformować Państwa, że w roku 2009 zmianie uległa wysokość opłaty organizacyjnej Domu Aukcyjnego OSTOYA, doliczanej do ceny zakupu. Od 7 lutego 2009 roku wynosić ona będzie 15%.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl