Akwarela, gwasz, papier; 21,6 x 28,4 cm Sygnowany l. d.: Heimroth
Nazwisko tego lwowskiego artysty widnieje w wykazach twórców wystawiających w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz we Lwowie. Pierwszy obraz, widok z okolic Szczerca, Heimroth zaprezentował w 1889 roku. Najprawdopodobniej to on wykonał w 1893 roku polichromie do kaplicy św. Benedykta w kościele Jezuitów we Lwowie oraz w zakrystii kościoła w Starej Wsi koło Brzozowa. W kulisowym ujęciu przedstawił malarz panoramę Tatr. Niewielka chata stojąca nad potokiem stanowi centrum kompozycji, która wzbogacona została delikatnymi akcentami konturów ptaków, gałązek, czy cieni na kamieniach.
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl