litografia/papier, 21 x 26 cm (w świetle passe-partout) opisany u dołu na kamieniu: 'Auer ryz i lit.| Widok kościoła Bernardyńskiego | we Lwowie | ansicht der Bernhardinerkirche | in Lemberg | u P. Pillera we Lwowie'
Litograf i rysownik, prawdopodobnie pochodzenia czeskiego.Zachowane źródła pisane zgodnie potwierdzają, że w latach 30 XIX wieku osiadł w celach zarobkowych we Lwowie. Swoją pracę kontynuował przez następne 20 lat. Współpracował z zakładem litograficznym Pillera. W swojej pracy wykonywał znaczne ilości litografii, według pomysłów własnych i cudzych. Między innymi A. Gorczyńskiego, Antoniego Langego, Juliusza Kossaka. Bardzo rzadko dostarczał rysunki innym grafikom. Na jego liczne prace składają się głównie widoki Lwowa i Galicji Wschodniej, winiety pejzażowe, także portrety i obrazki dewocjonalne. Niektóre były ukazywane na łamach czasopism Lwowianin w latach 1837-1842 i Dziennik Mód Paryskich w roku 1844. Swoje prace litograficzne sprzedawał również Bohdanowi Zaleskiemu, autorowi Poezji z roku 1844. Pozostali odbiorcy jego dzieł to J.U. Niemcewicz (1849) - Śpiewy historyczne, Seweryn Goszczyński - Zamek kaniowski z 1852 roku. Aczkolwiek za dzieła swojego życia uważał albumy. Liczne plansze Galicji w obrazach (1837-1838) lub Widoki Lwowa z 1842 roku. Ostatnie datowane prace pochodzą z 1858 , a po tym roku wiadomości o nim urywają się.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
AUER Karol
Litograf. Z pochodzenia Czech. Działał we Lwowie współpracując z Zakładem Litograficznym Piotra Pillera. Głowne zajęcie to litografie miast, miejscowości i widoków galicyjskich. (album "Galicja w obrazach" 1837-1838). Autor szeregu prac o tematyce religijnej, portretów a także żurnali do "Dziennika mód paryskich 1844"
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje cen wywoławczych we wszystkich katalogach aukcyjnych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl