Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
KUSKOWSKI Kamil | L.H.O.O.Q., 2013

Kamil KUSKOWSKI (ur. 1973)

L.H.O.O.Q., 2013

kolaż, 20x15 cm


Estymacja: 900 - 1100 zł

Kiedy prawie sto lat temu Marcel Duchamp kupił popularną pocztówkę z Giocondą i domalował jej wąsy oraz opatrzył skrótem wulgarnego francuskiego powiedzenia L.H.O.O.Q. wywołało to niebywały skandal. Ten dadaistyczny gest będący wyrazem buntu wobec tradycji i obowiązującej definicji sztuki uważany jest do dzisiaj za jedno z najważniejszych wystąpień artystycznych i do dzisaj jest dyskutowany. Kamil Kuskowski włącza się w ten dyskurs, atakując samego Duchampa. W miejsce twarzy Mony Lizy wkleja kobiecy akt, co jest śmiałym nawiązaniem do ostatniej pracy Duchampa L`Etat donne.


Urodzony w 1973 roku w Zakopanem. Absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Techniki i Ubioru. Dyplom wraz z wyróżnieniem otrzymał w 2000 roku w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Aleksandry Mańczak oraz w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Gieragi. Po przejściu kolejnych stopni naukowych Kuskowski objął stanowisko adiunkta Pracowni Malarstwa i Rysunku, prowadzonej przez prof. Tadeusza Śliwińskiego na macierzystej uczelni. W swojej twórczości artysta cały czas eksperymantuje z materiałem malarskim, często nawiązuje do historii malarstwa europejskiego, wykorzystując motywy znane z obrazów takich twórców jak Eduard Manet czy Vincent Van Gogh. Artystę interesuje otaczający go świat szczególnie jego kolory. Niezwykła różnobarwność szalików klubowych zainspirowała go do stworzenia cyklu zatytułowanego Barwy klubowe. Kuskowski igra z malarstwem, jego obrazy cechuje przewrotność, świadczą o tym m.in. stworzone przez niego dwa cykle: Obrazy konsumpcyjne, przy których do powstania artysta wykorzystał zupy z proszku oraz cykl Obrazy sztuki prezentujące powiększone do dużych rozmiarów grzbiety książek o sztuce.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
KUSKOWSKI Kamil
Urodził się w Zakopanem. W 1992 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom pod kierunkiem prof. Aleksandry Mańczak z wyróżnieniem otrzymał w roku 2000. Od 1999 pracował na uczelni jako asystent w pracowni malarstwa i rysunku prowadzonej przez prof. Tadeusza Śliwińskiego. Od 2005 roku, kiedy uzyskał stopień doktora, jest adiunktem w tejże pracowni. Współprowadzi na ASP w Łodzi Międzywydziałową Pracownię Otwartą (2002). W 2008 roku uzyskał habilitację. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Arteonu (2005) i Nagrody "NBP młodym twórcom kultury" w roku 2004. W 2003 artysta otrzymał Wyróżnienie Honorowe Jury, Nagrodę Pisma Artystycznego Format na V Krajowej Wystawie Malarstwa Młodych w VI Konkursie im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Twórczość w zakresie malarstwa, instalacji, sztuki wideo.

Informacje dla kupujących:

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.

Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 22 818 94 68
tel. kom.: 506 122 445
e-mail:
aukcje@artinfo.pl
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl