Olej, płótno; 60 x 100 cm Sygnowany l.d.: Batowski | 1922
Studia artystyczne rozpoczął w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza i Floriana Cynka. Później kształcił się w Akademii w Wiedniu, a w l. 1887-1889 także w Akademii w Monachium pod kierunkiem A.Liezen-Mayera. Podróżował do Włoch, Hiszpanii, Maroka i na Krym; był także w Stanach Zjednoczonych. Stale mieszkał we Lwowie, gdzie w latach 1903-1914 prowadził własną szkołę malarstwa. Był współzałożycielem lwowskiego Stowarzyszenia Artystów "Młoda Polska". Znany jest przede wszystkim jako batalista, twórca takich płócien, jak Atak husarii pod Chocimiem (Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie), Pułaski pod Savannach, Bitwa pod Zadwórzem (Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie). Malował także pejzaże, portrety i obrazy religijne. Zajmował się także ilustratorstwem, m.in. wykonał cykle kartonów i ilustracji do utworów J. Słowackiego, powieści H. Sienkiewicza i E. Orzeszkowej. Projektował witraże (np. do katedry łacińskiej we Lwowie), zajmował się malarstwem ściennym, współpracując m.in. przy dekoracji lwowskiego teatru.
W latach 1883-1885 studiował w SSP w Krakowie u W. Łuszczkiewicza i F. Cynka. Naukę kontynuował w latach 1885-1887 w ASP w Wiedniu u C. Griepenkerrkla i S. L`Allemanda oraz w latach 1887-1889 w ASP w Monachium u A. Liezen-Mayera. Odbył podróże do Paryża, Włoch, Hiszpanii, Maroka, na Krym i do USA. W latach 1903-1914 we Lwowie miał własną szkołę malarstwa. Tematem jego prac były głównie sceny batalistyczne oraz pejzaże, portrety i sceny historyczne. Zajmował się także malarstwem ściennym i projektowaniem witraży. Wystawiał m.in. w TPSP w Krakowie, TZSP w Warszawie oraz w Chicago, Berlinie i Kijowie. Jego prace można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl