technika mieszana/płótno, 78 x 78 cm sygnowany i opisany na odwrociu: `JULIUSZ WOŹNIAK | TECH. MIESZANA - PŁÓTNO | 1967 - "MARSZAŁEK DWORU" | WYM. 77,5 x 77,5 cm`
Artysta urodził się w Warszawie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w latach 1956-1958 na Wydziale Malarstwa. W latach 60., wraz najwybitniejszymi artystami tamtego czasu, m.in. Zbigniewem Dłubakiem, Stefanem Gierowskim, Jerzym Tchórzewskim, Aliną Szapocznikow, Janem Tarasinem, Henrykiem Stażewskim, Teresą Tyszkiewicz, Stanisławem Fijałkowskim i Jerzym Nowosielskim, współpracował prowadzoną przez Mariana Bogusza Galerią Krzywe Koło powiązaną z Klubem Krzywego Koła w Warszawie. Miał tam wystawę indywidualną oraz brał udział w "Konfrontacjach" w latach 1963, 1965 i 1966 roku. W 1965 roku wziął udział w I Biennale Form Przestrzennych w Elblągu. Uczestniczył w kolejnych edycjach Sympozjum Złotego Grona w Zielonej Górze, gdzie projektował rozwiązania przestrzenne dla miast regionu lubuskiego. W latach 70. brał ponadto udział m.in. w Sympozjum Działań Przestrzennych w Katowicach w Ustce w 1972 i realizował formy przestrzenne, m.in. w Warszawie - dla trasy Wisłostrada (forma "dźwiękowa" na wysokości Cytadeli i formy na wysokości Powiśla) oraz projekty form dla Trasy Łazienkowskiej. W 1980 roku zdobył wyróżnienie w I etapie konkursu na opracowanie Pól Grunwaldzkich. W latach 1965-1994 brał udział w wystawach poplenerowych w BWA Zielona Góra, oraz w Białowieży. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej, techniki mieszane i realizuje formy przestrzenne.
WOŹNIAK Juliusz
Studia PWSSP Wrocław wydział malarstwa. Uprawia malarstwo sztalugowe – olej, techniki mieszane; formy przestrzenne. Styl: abstrakcja skojarzeniowa, kompozycje przestrzenne z wykorzystaniem tkaniny, drewna i metalu
.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl