wydruk pigmentowy, papier Moab Somerset Museum Rag 300 g, 35 x 100 cm, sygn., dat., opisana na odwrocie, nakład: 2/5 + 1 a.p.
"Szkoła Wyższa" to cykl zdjęć badających i dokumentujących realne funkcjonowanie architektury w miejscu szczególnym, kojarzonym dziś powszechnie z postępem i modernizacją. Architektury wybitnej - modernistyczne budynki elitarnej szkoły zaprojektował w latach 20. XX w. Jan Witkiewicz Koszczyc, stosując rozwiązania niespotykane wcześniej w Europie. Architekt zrealizował projekt wyrażający wiarę w oświecenie poprzez naukę, sakralizujący wiedzę, dbając jednocześnie o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Kampus przetrwał w dobrym stanie wojnę i czasy PRL-u. Fotograficzny zapis pokazuje napięcia pomiędzy wizją a realnym życiem szkoły wyższej, rejestruje historyczne nawarstwienia kształtujące uczelnię, uczniów i współczesną Polskę. W kryształowej architekturze odnajduje surrealistyczne i dadaistyczne instalacje anonimowego autorstwa i nieznanego pochodzenia, kontrast pomiędzy eleganckimi teoriami ekonomicznymi a codzienną praktyką gospodarczą. Cykl powstaje od końca 2010 r. na terenie kampusu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
SOKOŁOWSKI Juliusz
Fotograf, wydawca, kurator, nauczyciel, z wykształcenia filolog. Specjalizuje się od 17 lat w fotografii architektury i przestrzeni (bez przymiotników), od czasu do czasu fotografuje ludzi otwartych na fotografię jako formę spotkania.
Wystawia fotografie swoje i innych. Pomysłodawca i kurator wystawy „Powiększenie. Fotografie w czasach zgiełku” (2002), w ramach której fotografia "rywalizowała" z architekturą centrum Warszawy (cztery zdjęcia czterech fotografów na czterech ścianach Pałacu Kultury i Nauki, 1300 metrów kwadratowych każde). Jedna z jego książek otrzymała tytuł Najpiękniejszej Książki Roku (2004). Ze studentami realizuje projekty związane z miastem. Nie znosi chwilowych mód, trendseterów i szybkiej pracy.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl