technika mieszana/płótno, 80 x 80 cm na odwrociu opisany: `Drzewo, 2010 | Julita Paluszkiewicz | 80 x 80 cm olej`
Studiowała na ASP w Poznaniu. Dyplom w 2006 roku z Malarstwa Sztalugowego i Komunikacji Multimedialnej. Artystka interdyscyplinarna, tworząca wideo, malarstwo, rysunek, fotografie, obiekty rzeźbiarskie i teledyski. Mieszka w Warszawie, a jej prace powstają na wsi. W swojej pracy twórczej Julka Paluszkiewicz koncentruje się na problematyce złożonych relacji pomiędzy gatunkami: ludzkim, a nie-ludzkimi formami życia. Interesują ją procesy wynikające ze wspólnego biesiadownictwa różnych organizmów żywych i świat jako kolektyw bez obszaru zewnętrznego. Jej prace powstają w duchu posthumanizmu. Poprzez różne media zmierza do ukazania wizualnych przedstawień świata pozbawionego antopocentrycznego punktu widzenia. Jej twórczość prezentowana była na wielu wystawach w kraju i za granicą m.in. `Midnight Show` BWA Dizajn, Wrocław, `Planeta` Galeria 2.0, Noc Muzeów Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, `Moon Hostel` w Galerii Zderzak, "Letni/nieletni` Zachęta Narodowa Galeria Sztuki Warszawa, `Nie mogłabym żyć w kraju bezdrzewnym" Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, `Poławiacze snów` w galerii Lookout, `Miłośnik natury" w Galerii Ego, a także podczas festiwali i przeglądów twórczości m.in. nominacja do Sovereign European Art. Prize w Hong-Kongu, Snap Film Festiwal Kraków, Liquid Cities&Temporary Identities w Chorwacji. Obecnie jej wystawę do końca stycznia 2014 roku można oglądać w Witrynie na Pl. Konstytucji 4 w Warszawie.
Absolwentka poznańskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Intermediów. Mieszka w Warszawie, a swoje prace tworzy w pracowni na wsi. Autorka filmów wideo, obrazów, rysunków, obiektów, fotografii i rzeźb. W swojej pracy artystycznej odwołuje się do posthumanizmu i zagadnień takich jak: biologiczne dziedzictwo człowieka, podobieństwa i cechy wspólne z istotami nieludzkimi i innymi gatunkami (zwierzęta, rośliny), otwarcie i poszerzenie pola badawczego estetyki i poszukiwanie związków człowieka ze światem większym niż ludzki. Interesują ją molekularne obserwacje życia, odkrycia naukowe i technologie pozwalające na badanie struktur organizmów. W swoich pracach często używa form zapożyczonych bezpośrednio z natury, które utrwala i poddaje własnej artystycznej interpretacji.