Olej, płótno; wym.: 97 x 68 cm; sygn. l.d.: Marek 54; opis autorski na odwrocie.
Lit.: Katalog wystawy "Józef Marek. Lata 50. i 60.", Kraków 2005, s. 10; "Józef Marek. Malarstwo, grafika, rzeźba", Kraków 2010, poz. 63; katalog wystawy "Józef Marek, Monograficzna Wystawa Prac 1952-1997", Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, 1998.
Artysta rzeźbiarz, malarz, poeta, profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, należał do najbardziej znanych przedstawicieli polskiej rzeźby lat powojennych. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując w 1952 dyplom w pracowni prof. X. Dunikowskiego. Od debiutu na wystawie plastyki krakowskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w 1952 aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym, poprzez udział w kilkuset wystawach sztuki polskiej w większości krajów Europy, Azji i Ameryce. Uczestniczył również w wielu konkursach na projekty rzeźb i pomników. Należał do grup artystycznych: MARG i Art International. W latach 1952-1983 był członkiem ZPAP; od 1983 członkiem Związku Artystów Rzeźbiarzy. W latach 1952 - 1989 pełnił funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw rzeźby. Niezwykle ceniony jako dydaktyk, od 1961 był związany pracą pedagogiczną z Politechniką Krakowską (Wydział Architektury) oraz Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Form Przemysłowych i Wydział Architektury Wnętrz). Swoim zaangażowaniem i wielkim poświęceniem wychował liczne grono artystów rzeźbiarzy, projektantów i designerów obecnie aktywnie uczestniczących w budowie Polskiej Kultury. Wiele z Jego prac rzeźbiarskich należy do sztuki inspirowanej twórczością ludowych snycerzy i nurtem nowego realizmu, kierunku zafascynowanego potoczną rzeczywistością. W innych pracach rzeźbiarskich Artysty widoczne są także inspiracje abstrakcją organiczną i geometryczną. Wszystkie one noszą ślady pokoleniowych rozważań o człowieku i jego kondycji wyrażonych pełną gamą różnorodnych środków, jakimi Artysta operował mistrzowsko.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Do wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu * - doliczona będzie opłata droit de suite.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl