olej/deska, 43 x 69 cm sygnowany p.d.: 'J.Jaroszyński' na odwrociu ślady laku (pieczęcie własnościowe?), nalepka z liczbą "69." oraz nalepki wystawowe (Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Muzeum Okręgowe w Lesznie, Muzeum Okręgowe Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Okręgowe Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Policji w Warszawie, Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA)
POCHODZENIE: - kolekcja prywatna, Polska
WYSTAWIANY: - Utracone - odzyskane, Muzeum Policji, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, 2007 - I po co myśmy tam jechali! Malarze polscy w Monachium, Muzeum Okręgowe w Lesznie, 12 maja-2 lipca 2006 - I po co myśmy tam jechali! Malarze polscy w Monachium, Muzeum Okręgowe Pomorza Środkowego w Słupsku, 4 marca-30 kwietnia 2006 - I po co myśmy tam jechali! Malarze polscy w Monachium, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, 5 maja-31 sierpnia 2005 roku
Józef Jaroszyński, wykształcony na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, od 1880 rokrocznie wyjeżdżał do Monachium, gdzie spędził ostatnie lata życia. Od 1893 był członkiem zwyczajnym prestiżowego monachijskiego Kunstvereinu. W czasach modernizmu, wschodzącego w Europie pod koniec wieku, dzieła Jaroszyńskiego, a także innych Monachijczyków, krytykowano za tradycjonalizm. Cieszyły się one jednak dużym powodzeniem na rynku sztuki. Nastrojowe nizinne pejzaże, często inspirowane polską przyrodą, stanowiły ich główny walor. Jaroszyński wypełnia krajobraz, przypominający holenderskie malarstwo złotego wieku, absorbującą sceną rodzajową. Jeździec nagania konia, spłoszonego podczas wypadku kawalkady, która stoi w oddali. W scenie nie ma dramatycznego napięcia, a artysta uwodzi widza przede wszystkim melancholijnym nastrojem i naturalnością kompozycji, wzmocnioną przez klasyczny warsztat.
Józef Jaroszyński po studiach w akademii w Wiedniu zamieszkał w Delatynie. Od 1880 r. rokrocznie wyjeżdżał do Monachium, gdzie spędził też ostatnie lata życia. Był członkiem tamtejszego Kunstvereinu - od 1893 roku. Malował sceny myśliwskie, nawiązujące do podobnych kompozycji A. Wierusza Kowalskiego i J. Brandta. Był przede wszystkim autorem scen z polowań i rodzajowych obrazów ze wsi huculskich, ukraińskich i podhalańskich. Wystawiał w Krakowie (w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych), warszawskiej Zachęcie, we Lwowie, a także w Wiedniu i Monachium.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
JAROSZYŃSKI Józef
Józef Jaroszyński po studiach na akademii w Wiedniu, zamieszkał w Delatynie. Od 1880 r. corocznie wyjeżdżał do Monachium, gdzie spędził też ostatnie lata życia. Był członkiem tamtejszego Kunstverein`u (od 1893), malował sceny myśliwskie nawiązujace do podobnych kompozycji A.Wierusza Kowalskiego i J.Brandta. Używał techniki olejnej i akwarelowej. Był przede wszystkim autorem scen z polowań i rodzajowych obrazów ze wsi huculskich, ukraińskich i podhalańskich. Wystawiał w Krakowie (w Towarzystwie Przyjaciół sztuk Pięknych), warszawskiej Zachęcie, we Lwowie a także w Wiedniu i Monachium
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl