olej/płótno, 88 x 117 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Józef Chełmoński | Munchen 1872`
ODWROCIE: 1) na płótnie pieczątka ze składu przyborów malarskich w Monachium; 2) nr depozytowy Muzeum Narodowego w Krakowie oddział w Sukiennicach - `8755`
WYSTAWIANY: Muzeum Narodowego w Krakowie oddział w Sukiennicach - jako stały depozyt od 1998 do 2011 roku
REPRODUKOWANY: 1) Archiwum fotograficzne Instytutu Sztuki PAN w Warszawie (nr 7425); 2) Dział Dokumentacji w Muzeum Narodowym w Warszawie (nr negatywu 1739); 3) Katalog Aukcji Domu Aukcyjnego Unicum, 1996; 4) T. Matuszczak, Józef Chełmoński, Kraków, wyd. Kluszczyński 1996, s. 32
LITERATURA: 1) Krystyna Czarnocka, Józef Chełmoński, Warszawa, 1957; 2) Jan Wegner, Józef Chełmoński, Warszawa, 1958; 3) Maciej Masłowski, Żywot malarski Józefa Chełmońskiego, Warszawa, 1965; 4) Tadeusz Matuszczak, Józef Chełmoński, Kraków, wyd. Kluszczyński, 1996
Estymacja: 1 200 000 - 1 500 000
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.
Formy zgłoszenia:
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148